SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Marek Lehnert, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie

W sobotę w wieku 69 lat zmarł w Rzymie dziennikarz Marek Lehnert. Przez 23 lata pracował jako korespondent Polskiego Radia.

Marek LehnertArticle

O śmierci Marka Lehnerta poinformowała na Twitterze jego żona Sylwia Wysocka. - Dzisiaj w Rzymie zmarł nagle mój mąż Marek Lehnert. Proszę o uszanowanie prywatności i spokoju mojej rodziny - napisała.

Lehnert do końca życia był aktywny, także w mediach społecznościowych. Na Twitterze w ostatnim czasie relacjonował przede wszystkim epidemię koronawirusa we Włoszech, ostatnie wpisy zamieścił w piątek wieczorem.

Marek Lehnert od 1994 roku do końca lutego 2017 roku był korespondentem Polskiego Radia w Rzymie. Rozstał się z nadawcą, po tym jak nie przedłużono z nim umowy o pracę, proponując współpracę.

W latach 1980-1984 Marek Lehnert pracował w polskojęzycznym wydaniu „L’Osservatore Romano”, przez wiele lat był watykańskim korespondentem Radia Wolna Europa. Od 1970 do 2000 roku współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”. Od 1975 roku mieszkał we Włoszech.

Lehnert napisał wydaną w ub.r. książkę „Korespondent. Przełomowe wydarzenia, kulisy niezwykłych spotkań, tajemnice życia w Watykanie” oraz wspólnie z Andrzejem Drzycińskim napisał „Osiem dni” (ukazała się w 1984 roku) o drugiej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1983 roku. jest też autorem zbiorów poezji w języku polskim i włoskim.

Marek Lehnert ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim.

- Odszedł legendarny korespondent Polskiego Radia w Rzymie Marek Lehnert. To jego głos w Polskim Radio prowadził Państwa przez pontyfikat JPII. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności i spokoju. Pomódlmy się dziś za Jego duszę - napisał na Twitterze Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach.

- Wspaniała postać. Kiedyś sporo robiliśmy z Rzymu przy JPII. Był dla nas, świeżaków, symbolem - stwierdził Marek Twaróg z „Dziennika Zachodniego”. - Człowiek instytucja - podkreślił Krzysztof Berenda z  RMF FM. - Ogromny, ogromny smutek - napisała Zuzanna Dąbrowska z „Rzeczpospolitej”, wcześniej związana z Polskim Radiem.

Żegnamy Marka Lehnerta, wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Rzymie. Był dla nas nie tylko wspaniałym kolegą,...

Opublikowany przez Radiowcy Sobota, 28 marca 2020

- Znakomity radiowiec. Tyle razy się z nim łączyłem... RIP - stwierdził Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co, w przeszłości związany z Polskim Radiem. - Za każdą wspólną chwilę w pracy, dziękuję szanowny Marku - napisał Jarosław Kuźniar, w latach 1999-2002 związany z radiową Trójką.

- Gdy się poznaliśmy, to mimo ogromnej różnicy wieku i doświadczenia, kazał do siebie mówić po imieniu. Korespondent przez duże "K", ale przede wszystkim fantastyczny, ciepły Człowiek - stwierdził Karol Darmoros, reporter Polskiego Radia.

- Odszedł Marek Lehnert - wspaniały człowiek, znakomity dziennikarz, niezwykły głos. Marku, będzie nam Ciebie bardzo brakować. Wyrazy współczucia, Sylwio - stwierdził Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Marek Lehnert, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mARIA
Bardzo przykra wiadomość, bardzo lubiłam słuchać relacji z Włoch pana Lehnerta .
odpowiedź
User
robert
wielka strata. Będzie mi brakować Pana i klasycznego zakończenia korespondencji: „Marek Lehnert, Polskie Radio, Rzym”. Cześć Jego pamięci.
odpowiedź
User
Paweł
Jest to wielka strata. Jeszcze dziś był aktywny na tweeterze...
Codziennie relacjonował sytuację we Włoszech.
Szczere kondolencje dla Rodziny.
odpowiedź