SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł Marek Lehnert, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie

W sobotę w wieku 69 lat zmarł w Rzymie dziennikarz Marek Lehnert. Przez 23 lata pracował jako korespondent Polskiego Radia.

Marek Lehnert Article

O śmierci Marka Lehnerta poinformowała na Twitterze jego żona Sylwia Wysocka. - Dzisiaj w Rzymie zmarł nagle mój mąż Marek Lehnert. Proszę o uszanowanie prywatności i spokoju mojej rodziny - napisała.

Lehnert do końca życia był aktywny, także w mediach społecznościowych. Na Twitterze w ostatnim czasie relacjonował przede wszystkim epidemię koronawirusa we Włoszech, ostatnie wpisy zamieścił w piątek wieczorem.

Marek Lehnert od 1994 roku do końca lutego 2017 roku był korespondentem Polskiego Radia w Rzymie. Rozstał się z nadawcą, po tym jak nie przedłużono z nim umowy o pracę, proponując współpracę.

W latach 1980-1984 Marek Lehnert pracował w polskojęzycznym wydaniu „L’Osservatore Romano”, przez wiele lat był watykańskim korespondentem Radia Wolna Europa. Od 1970 do 2000 roku współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”. Od 1975 roku mieszkał we Włoszech.

Lehnert napisał wydaną w ub.r. książkę „Korespondent. Przełomowe wydarzenia, kulisy niezwykłych spotkań, tajemnice życia w Watykanie” oraz wspólnie z Andrzejem Drzycińskim napisał „Osiem dni” (ukazała się w 1984 roku) o drugiej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1983 roku. jest też autorem zbiorów poezji w języku polskim i włoskim.

Marek Lehnert ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim.

- Odszedł legendarny korespondent Polskiego Radia w Rzymie Marek Lehnert. To jego głos w Polskim Radio prowadził Państwa przez pontyfikat JPII. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności i spokoju. Pomódlmy się dziś za Jego duszę - napisał na Twitterze Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach.

- Wspaniała postać. Kiedyś sporo robiliśmy z Rzymu przy JPII. Był dla nas, świeżaków, symbolem - stwierdził Marek Twaróg z „Dziennika Zachodniego”. - Człowiek instytucja - podkreślił Krzysztof Berenda z  RMF FM. - Ogromny, ogromny smutek - napisała Zuzanna Dąbrowska z „Rzeczpospolitej”, wcześniej związana z Polskim Radiem.

Żegnamy Marka Lehnerta, wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Rzymie. Był dla nas nie tylko wspaniałym kolegą,...

Opublikowany przez Radiowcy Sobota, 28 marca 2020

- Znakomity radiowiec. Tyle razy się z nim łączyłem... RIP - stwierdził Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co, w przeszłości związany z Polskim Radiem. - Za każdą wspólną chwilę w pracy, dziękuję szanowny Marku - napisał Jarosław Kuźniar, w latach 1999-2002 związany z radiową Trójką.

- Gdy się poznaliśmy, to mimo ogromnej różnicy wieku i doświadczenia, kazał do siebie mówić po imieniu. Korespondent przez duże "K", ale przede wszystkim fantastyczny, ciepły Człowiek - stwierdził Karol Darmoros, reporter Polskiego Radia.

- Odszedł Marek Lehnert - wspaniały człowiek, znakomity dziennikarz, niezwykły głos. Marku, będzie nam Ciebie bardzo brakować. Wyrazy współczucia, Sylwio - stwierdził Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarł Marek Lehnert, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mARIA
Bardzo przykra wiadomość, bardzo lubiłam słuchać relacji z Włoch pana Lehnerta .
65 0
odpowiedź
User
robert
wielka strata. Będzie mi brakować Pana i klasycznego zakończenia korespondencji: „Marek Lehnert, Polskie Radio, Rzym”. Cześć Jego pamięci.
71 0
odpowiedź
User
Paweł
Jest to wielka strata. Jeszcze dziś był aktywny na tweeterze...
Codziennie relacjonował sytuację we Włoszech.
Szczere kondolencje dla Rodziny.
43 0
odpowiedź