SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Mądrzejewski odwołany z funkcji wicedyrektora Jedynki

Marek Mądrzejewski został w środę odwołany z funkcji wicedyrektora oraz zastępcy redaktora naczelnego radiowej Jedynki - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Marek MądrzejewskiArticle

Dziennikarz, twórca i gospodarz cyklicznej audycji „Debata Jedynki”, który jest związany z Polskim Radiem od 1990 roku został w środę odwołany z funkcji wicedyrektora Jedynki. Z naszych informacji wynika, że pozostanie jednak w rozgłośni, na razie nie wiadomo na jakim stanowisku (ze względu na wiek przedemerytalny obejmuje go okres ochronny).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powodem jego odwołania były tarcia między nim, a nową dyrektor Jedynki Agnieszką Kamińską (jest nią od stycznia br.).

Marek Mądrzejewski w rozmowie z nami powiedział jedynie, że nie będzie komentować tej sprawy i odesłał nas do rzecznika prasowego spółki.

Nagroda rady programowej Polskiego Radia

W tym roku dziennikarz, który jest twórcą i gospodarzem cyklicznej audycji „Debata Jedynki” (obecnie nadawanej po 18.00), a jej gośćmi są znani politycy, eksperci i komentatorzy otrzymał nagrodę rady programowej Polskiego Radia.

Przewodniczący rady Mirosław Wąsik stwierdził, że “Marek Mądrzejewski należy do pokolenia, które po 1989 roku praktycznie od nowa tworzyło w Polsce kanony wolnego, demokratycznego dziennikarstwa”.

Laureat wyróżnienia jest związany z Polskim Radiem od 1990 roku. W latach 1992-1993 był publicystą Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Od 1993 do 1997 roku był kierownikiem Redakcji Parlamentarnej Polskiego Radia, od 2006 roku dziennikarzem i komentatorem „Sygnałów Dnia” i kierownikiem Redakcji Publicystyki Jedynki. W 2011 roku został zwolniony z pracy w Polskim Radiu, w 2014 roku przyjęto go z powrotem do Jedynki jako komentatora w Redakcji Publicystyki.

Od 2015 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora-redaktora naczelnego Programu I. Jest także laureatem Złotego Mikrofonu za 2007 rok.

Od lipca zmiany w strukturze spółki

Od początku lipca miała miejsce zmiana struktury wewnętrznej Polskiego Radia. Z komunikatu opublikowanego przez spółkę wynikało, że w strukturze Programu 1 Polskiego Radia zostaje utworzona redakcja aktualności oraz redakcja sportowa (szefem ma zostać Cezary Gurjew), a redakcja polityczno-społeczna kierowana przez Henryka Szrubarza zmieni się w redakcję publicystyki. Jej częścią międzynarodową ma kierować Paweł Lekki.

Z kolei od 21 czerwca br. obowiązuje wakacyjna ramówka PR1, a na antenę powróciło "Lato z Radiem" (od 9.00 do 12.00), a z Festiwalu Lato z Radiem są prowadzone wyjazdowe programy: "Muzyczne Jedynki" i "Ekspresy Jedynki" oraz transmisje koncertów Festiwalu LzR.

W okresie od marca do maja br. publiczna Jedynka zanotowała udział w rynku na poziomie 5,9 proc., co stanowiło spadek o 0,8 pkt. proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Mądrzejewski odwołany z funkcji wicedyrektora Jedynki

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gucio
Co za kpiny tłumaczyć ze względu na wiek! Co, chcieli go zwolnić, takiego dziennikarza? A kogo chcą dać na jego miejsce, Senek,która ma głos jakby za chwilę miała strzelać do ludzi?
odpowiedź
User
Myśl
Wolny rynek, pracodawca ma prawo podejmować decyzje, które jego zdaniem poprawią produkt.
odpowiedź
User
Antena
Kim jest dyrektor Kaminska? Kolejna pani od przewodniczacego Cz.? Jakie kompetencje za nia stoja? Ani doswiadczenia radiowego, ani dziennikarskiego. Skoro zarzad powolal kogos takiego na dyrektora najwazniejszej anteny i pozwolil jej zwolnic najbardziej doswiadczonego redaktora Jedynki, to zapewne ta pani musi miec jakies inne walory i zaslugi. Żałosne.
odpowiedź