SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Magierowski odchodzi z „Do Rzeczy” do Kancelarii Prezydenta

Publicysta Marek Magierowski rozstaje się z tygodnikiem „Do Rzeczy” i po ponad 20 latach kończy pracę jako dziennikarz. Teraz będzie zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP, gdzie będzie zajmował się m.in. wizerunkiem Polski za granicą.

Marek MagierowskiArticle

- Opuszczam pokład „Do Rzeczy” i zaczynam pracę w Kancelarii Prezydenta RP. Nie była to łatwa decyzja - zdaję sobie sprawę, że do mojego ukochanego zajęcia powrotu już nie ma. Kto wie, może kiedyś napiszę jeszcze jakiś tekst, jako „autor zewnętrzny” i „urzędnik” - poinformował Magierowski w pożegnalnej notce na stronie internetowej „Do Rzeczy”. - Nadal wierzę, że dobre, profesjonalne, uczciwe dziennikarstwo ma przyszłość. Jestem przekonany, że publicyści piszący o stosunkach międzynarodowych, z którymi czułem zawsze szczególną więź - niezależnie od sporów naszych macierzystych redakcji - wciąż będą znajdować wiernych, chłonnych wiedzy czytelników. Ja na pewno będę do nich należał - dodał.

Marek Magierowski z „Do Rzeczy” był związany od początku ukazywania się tygodnika w styczniu 2013 roku. Przez ostatni rok był też jednym z prowadzących programu „Ekonomia raport” w Telewizji Republika.

W lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 59 771 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii), natomiast w sierpniu br. udział Telewizji Republika w rynku telewizyjnym osiągnął wartość 0,11 proc. (zobacz dane wszystkich kanałów informacyjnych).

W mediach Magierowski pracował łącznie przez ponad 20 lat. Najpierw był zatrudniony w „Najwyższym Czasie” i „Gazecie Poznańskiej”, a potem w poznańskim oddziale „Gazety Wyborczej”. W 2001 roku został szefem działu zagranicznego w „Newsweeku”, następnie był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Forum”. W latach 2006-2011 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, a w latach 2011-2012 pisał też dla „Uważam Rze”.

Od początku października Magierowski będzie pracował jako ekspert ds. dyplomacji publicznej w Kancelarii Prezydenta RP. - Skupię się na skromnym odcinku kształtowania - głównie za granicą - dobrego wizerunku Polski oraz prezydenta, jako jej najwyższego przedstawiciela - zapowiedział.

Dołącz do dyskusji: Marek Magierowski odchodzi z „Do Rzeczy” do Kancelarii Prezydenta

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staly_czytelnik
Napisałbym co o tym myślę, ale wiem, że wtedy poranny moderator Wirtualnych Mediów skasuje mój komentarz jak kilkanaście innych komentarzy codziennie krytykujących posunięcia dziennikarzy...
odpowiedź
User
plusk
Jakie to zaskakujące że kolejny niezależny i niepokorny dziennikarz zostaje pluszakiem władzy.
odpowiedź
User
xm
Magierowski na PR-owca Dudy, Lichocka do sejmu z listy PiS, a za chwilę pewnie połowa niepokornej redakcji "wSieci" przeniesie się to TVP.
odpowiedź