SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Marek Rapacki, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”

W wieku 84 lat zmarł Marek Rapacki, wieloletni dziennikarz i korespondent „Gazety Wyborczej”.

Marek Rapacki zmarł 1 lipca w Warszawie. Poinformowała o tym na Facebooku jego córka Donata.

Rapacki w czasach PRL działał w opozycji antykomunistycznej, współpracował z Komitetem Obrony Robotników, a później działał w „Solidarności”. Ze względu na powiązania z nią został zwolniony z redakcji „Kuriera Polskiego” (pracował tam w latach 1969-1981). Był redaktorem niezależnego miesięcznika „NTO Nauka Technika Oświata” i współpracownikiem pisma Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego Regionu Mazowsze „Niezależność”. W 1981 roku został wiceprzewodniczącym „Solidarności” Dziennikarzy Prasowym.

W stanie wojennym pracował w prasie podziemnej. W latach 1982-1988 był redaktorem naczelnym „CDN – Głos Wolnego Robotnika”.

Był związany z „Gazetą Wyborczą” od jej powstania. Pracował jako redaktor jej działu zagranicznego, a w latach 1996-2001 jako paryski korespondent. W 2010 roku przeszedł na emeryturę. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Marek Rapacki, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl