SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Zagórski odpowiedzialny za cyfryzację w KPRM. Adam Andruszkiewicz zostaje

Marek Zagórski, dotychczasowy minister cyfryzacji będzie odpowiadał za ten segment w roli sekretarza stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Zagórskiemu ma podlegać segment informatyzacji w administracji rządowej łącznie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Adam Andruszkiewicz, dotychczasowy podsekretarz w MC w ślad za Zagórskim przechodzi do KPRM.

W poniedziałek poinformowano, że w wyniku rekonstrukcji rządu liczba ministerstw zmniejszyła się z 20 do 14. Część resortów została zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. Zlikwidowane zostało m.in. Ministerstwo Cyfryzacji (MC), którym dotychczas kierował Marek Zagórski.

Marek Zagórski nadal w grze

Premier Mateusz Morawiecki przejściowo otrzymał kompetencje związane z segmentem cyfryzacji, szybko jednak okazało się że choć MC jest formalnie likwidowane, to w praktyce zmiana ma jedynie charakter formalny, zaś Marek Zagórski nadal będzie kierować tym obszarem w charakterze sekretarza stanu w  Kancelarii Premiera Rady Ministrów (KPRM).

Z opublikowanego przez KPRM rozporządzenia wynika, że:

  • Minister kieruje działem administracji rządowej – informatyzacja.
  • Minister jest dysponentem części 27 budżetu państwa.
  • Obsługę ministra zapewnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
  • Minister sprawuje nadzór nad Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Dokument nie odpowiada na razie na pytania, które pojawiały się wcześniej w kontekście likwidacji MC. Chodzi m.in. o to czy takie obszary jak rejestry NIP i PESEL oraz nadzór takimi podmiotami jak Instytut Łączności i NASK trafią do innych resortów, np. MSWiA oraz nowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Czytaj dalej: W 2020 roku ponad 3,3 mln Polaków założyło profil zaufany

Jednocześnie poinformowano, że dymisję z funkcji podsekretarza w MC otrzymał Adam Andruszkiewicz. Jednocześnie został on powołany na stanowisko sekretarza stanu w KPRM, gdzie będzie odpowiedzialny za dotychczasowe działania w w MC. Wcześniej, w sierpniu br. ze stanowiska wiceminister resortu zrezygnowała Wanda Buk.

 

Czytaj dalej: Radni Kraśnika przeciwni sieci 5G, podzielają teorie spiskowe. „Szkodliwość mniejsza niż kuchenki mikrofalowej”

Dołącz do dyskusji: Marek Zagórski odpowiedzialny za cyfryzację w KPRM. Adam Andruszkiewicz zostaje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Czyli jak reorganizować, żeby niczego nie zmieniać :)
odpowiedź