SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Zając przejdzie z Polsatu do TVP

Marek Zając, obecnie dyrektor Polsat Rodzina, ma wrócić do Telewizji Polskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Jako zastępca dyrektora biura programowego będzie odpowiadać za kanały TVP Nauka, TVP Historia i TVP Dokument. Jego przejście ma związek z reformą zarządzania stacjami tematycznymi. 

Fot. Telewizja PolskaFot. Telewizja Polska

Jak portal Wirtualnemedia.pl informował w piątek, TVP rozpoczęła likwidację dyrekcji większości anten tematycznych, które mają przejść pod biuro programowe. Proces ma potrwać do 29 lutego br.

Osobnymi strukturami przestaną być TVP Nauka, TVP ABC (jego dyrekcja odpowiada też za kanały Alfa TVP i wirtualny TVP ABC 2) i TVP Kobieta. Zniknie też Centrum Kultury i Historii, odpowiedzialne za stacje TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP HD oraz wirtualne stacje TVP Kultura 2 i TVP Historia 2. Kanały te nie znikają - zaczną być zarządzane przez biuro programowe. Obecnie odpowiada ono za główne anteny TVP1, TVP2 oraz powtórkowe stacje TVP Rozrywka i TVP Seriale. 

Wraz z likwidacją osobnych struktur kanałów tematycznych stanowiska tracą dyrektorskie mają stracić: Iwona Bocian-Zaciewska (dyrektorka TVP Kobieta), Robert Szaj (dyrektor TVP Nauka), Justyna Karnowska (dyrektorka TVP ABC), Anna Cyzowska-Andura (dyrektorka Centrum Kultury i Historii), a także Marta Ławacz (zastępczyni dyrektora CKiH odpowiedzialna za TVP Kultura), Piotr Legutko (z-ca od TVP Historia), Jerzy Kopański (z-ca od TVP Dokument) i Irena Pręcikowska-Chełminiak (z-ca od TVP HD). Z pracą pożegna się też część pracowników tych jednostek oraz ich współpracowników. Tylko niektórzy przejdą do innych struktur TVP. 

Marek Zając kieruje Polsat Rodzina

Nową osobą w Telewizji Polskiej ma być natomiast Marek Zając, który dołączy do biura programowego i będzie zastępcą odpowiedzialnym za stacje TVP Nauka, TVP Historia i TVP Dokument. Sam na razie sprawy nie komentuje. Dyrektorem biura programowego od grudnia ub.r. jest Sławomir Zieliński. 

Zając od 2018 r. jest dyrektorem kanału Polsat Rodzina. Wcześniej prowadził programy w Telewizji Polskiej, m.in. ”Między ziemią a niebem” (TVP1), ”Kawa czy herbata” (TVP1) czy ”Spór o historię” (TVP Historia). Był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika ”Przekrój”. Kierował działem zagranicznym dziennika ”Polska”. W latach 2000-2007 pracował w ”Tygodniku Powszechnym”, od 2005 roku był szefem działu religijnego.

Dołącz do dyskusji: Marek Zając przejdzie z Polsatu do TVP

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Jeśli Marek Zając wróci do TVP i przejmie tvp kultura i inne to wiedząc co się działo w Superstacji za czasów Siweckiej, a jeśli nie wie to odrobi lekcje o kim mowa ino co chodziło z tą panią, podpowiadam mobbing w Superstacji, to mylę że jako pierwszy zrobi porządek z Renatą. Miłego dnia, idą dobre zmiany.
odpowiedź
User
Ola
Zrobi porządek z kilkoma osobami, ma zasady, rzetelnie podejdzie do tematu, młody, pracowity.
odpowiedź
User
Mikołaj
Strach się bać biorac podcuwage dorobek tego pana w tvp. Teraz to może być jeszcze nudniejsze niż oferta informacyjna Płuski
odpowiedź