SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł o. Marian Sojka z Radia Maryja i TV Trwam

W wieku 61 zmarł redemptorysta o. dr Marian Sojka, przez wiele lat związany z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.

Marian Sojka, fot. TV TrwamArticle

Ojciec dr Marian Sojka zmarł w nocy z wtorku na środę. - Myśleliśmy, że ojciec Marian będzie w hospicjum przez kilka dni, a okazało się, że to były jego ostatnie godziny. Wierzył, że życie się zmienia, ale się nie kończy - stwierdził na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

- Trudno mi to mówić… Jakkolwiek zmagał się z poważną chorobą, a dla człowieka wierzącego jest nadzieja, nie chcieliśmy dopuścić do siebie, że tak się stanie. W klasztorze o. Marianem opiekowali się lekarze i pielęgniarki, ale wczoraj został przewieziony do hospicjum, ponieważ potrzebował specjalistycznej opieki - opisał o. Rydzyk.

Zmarły o. Marian Sojka przez wiele lat posługiwał w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. W ostatnim okresie pełnił obowiązki dyrektora powstającego w Toruniu Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II.

Do zgromadzenia redemptorystów wstąpił w 1978 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Studiował historię Kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, doktorat uzyskał na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie.

- Nie szedł na żadne układy, nie kłaniał się żadnym okolicznościom. To jest przykład dla nas, jak mamy służyć Panu Bogu - podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

- Dziękuję za całą jego posługę w Radiu Maryja i TV Trwam. Za Biura i Koła Rodziny Radia Maryja, a także za wszelkie tłumaczenia papieskich pielgrzymek i audiencji oraz różnych transmisji obcojęzycznych - wyliczył.

 

Dołącz do dyskusji: Zmarł o. Marian Sojka z Radia Maryja i TV Trwam

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
R.I.P.
odpowiedź
User
Grecja
Zaraz, to wypchnięto go do hospicjum? Ojca naszego mentalnego, przewodnika w czasach zakłamania?
odpowiedź
User
Twardy Rydzy
Sympatyczne, dobre oblicze. Niech mu ziemia lekką będzie.
odpowiedź