SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marianna Dufek prowadzi rozmowy w Teatrze Groteska

Marianna Dufek, dziennikarka TVP Katowice, została nową prowadząca rozmowy w krakowskim Teatrze Groteska pod hasłem Kod Mistrzów. Jej gościem 4 grudnia będzie kardiochirurg prof. Andrzej Bochenek.

fot. B. Ropskyfot. B. Ropsky

Kod Mistrzów to cykl spotkań ze znanymi osobami, które kształtują wrażliwość i wyobraźnię Polaków. Ludźmi sztuki i nauki. Spotkania odbywają się  w Teatrze Groteska od 2014 r.

- Dotąd w ramach cyklu Kod Mistrzów gościło u nas 70 osób - mówi Wirtualnemedia.pl Karol Suszczyński, dyrektor Teatru Groteska. - Kontynuujemy to wydarzenie cykliczne, bo zainteresowanie jest bardzo duże. Do teatru przychodzą często seniorzy, którzy mają cały czas poczucie wartości autorytetów. Na jednym spotkaniu potrafi być nawet 300 osób  - dodaje.

Dotąd cykl nie miał stałego prowadzącego. Teraz została nim Marianna Dufek. - Jest świetną dziennikarką, ma ogromne doświadczenie i świetne rozeznanie, jeśli chodzi o gości z różnych obszarów. Chcemy przyzwyczaić naszych widzów do budowania stałej narracji podczas rozmowy z gościem. Zmiana prowadzących nie do końca buduje poczucie koherentności - podkreśla Suszczyński.

Dyrektor Groteski odkreśla, że spotkania są ważne, by zmienić postrzeganie kierowanej przez niego sceny. - To teatr lalkowy, co jest utożsamiane z teatrem dla dzieci, a to błędne rozumowanie. To jeszcze spuścizna czasów PRL - mówi Suszczyński.

Każde spotkanie trwa co najmniej godzinę. Zaproszone osoby opowiadają o tym, co je ukształtowało, jak wyglądała ich droga zawodowa, ale również co myślą o otaczającej rzeczywistości. Widownia ma też szansę zadać gościowi pytania.

Spotkania w ramach Kodu Mistrzów odbywają się raz na dwa miesiące. - Możliwe, że w przyszłym roku uda nam się je organizować co miesiąc - mówi Suszczyński.

Marianna Dufek od wielu lat jest dziennikarką katowickiego oddziału Telewizji Polskiej. 

Dołącz do dyskusji: Marianna Dufek prowadzi rozmowy w Teatrze Groteska

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iza
Świetnie!
odpowiedź
User
ciekawy
W Krakowie brakuje dziennikarzy, czy profesorów, albo net wyłączyli, gdzie są wszystkie rozmowy tej Pani?
odpowiedź