Kolejny dziennikarz z „Pulsu Biznesu” w nowym serwisie

Do redakcji nowego serwisu XYZ dołącza Mariusz Bartodziej, poprzednio związany z „Pulsem Biznesu”. To kolejna osoba przechodząca z „PB” do XYZ.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Kolejny dziennikarz z „Pulsu Biznesu” w nowym serwisie

Mariusz Bartodziej w serwisie XYZ będzie pisał o branży handlu, e-commerce, ochrony zdrowia i farmacja, a także o fuzjach i przejęciach oraz funduszach private equity i venture capital.

- Pierwszą rozmowę rekrutacyjną z Mariuszem miałem w czasie pierwszego lockdownu, czasy były niestandardowe, więc tym bardziej się cieszę, że udało nam się przekonać że warto razem pracować. Jak pokazują wszelkie statystyki Mariusz w ciągu 4 lat stał się czołowym dziennikarzem „Pulsu Biznesu”, co zawdzięcza niebywałej pracowitości i profesjonalizmowi - podkreśla Grzegorz Nawacki, szef XYZ.

- Każdy temat Mariusz zgłębia od A do Z, dokładnie tak jak chcemy pisać w XYZ. Bardzo się cieszę, że tak utalentowany dziennikarz ponownie mi zaufał i dołącza do XYZ - dodaje.

O odejściu Mariusza Bartodzieja z „Pulsu Biznesu” informowaliśmy w połowie sierpnia. To kolejna osoba z „PB”, która przechodzi do XYZ. Szef całego projektu Grzegorz Nawacki wiosną br. odszedł ze stanowiska redaktora naczelnego „PB”. Za obszary marketingu, monetyzacji oraz eventy jako co-CEO odpowiada Karolina Kowalska, poprzednio dyrektor ds. marketingu i eventów w „PB”, a rozwojem oferty subskrypcyjnej zajmie się Joanna Urbaniak, poprzednio chief revenue officer w Impact CEE, a wcześniej przez 6 lat związana z „Pulsem Biznesu”. W tym tygodniu ogłoszono, że do zespołu XYZ dołączyła dziennikarka Małgorzata Grzegorczyk, po ponad 25 latach pracy w „PB”.

Portal XYZ ma zadebiutować na rynku jesienią tego roku. Będzie oferować treści premium w modelu subskrypcyjnym. Głównym inwestorem projektu jest fundusz RiO, należący do biznesmena i szef InPostu Rafała Brzoski. - Tworzymy medium nowej kategorii dla ludzi ciekawych świata, poszukujących rzetelnych i pogłębionych informacji oraz analiz, a nie szybkich newsów. Nie będzie w nim clickbaitów i dezinformacji, nie będziemy ścigać się na zasięgi i odsłony, bo to prowadzi do marnowania czasu czytelników - mówił nam Grzegorz Nawacki w czerwcu.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Razem włączamy emocje" w reklamach Energi

"Razem włączamy emocje" w reklamach Energi

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?