SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Staniszewski nie jest już prezesem Techfilmu

Na stanowisko prezesa państwowej spółki Techfilm został ponownie powołany Andrzej Ners. Zastąpił Mariusza Staniszewskiego, wcześniej m.in. członka zarządu Polskiego Radia i publicystę prasowego.

Mariusz StaniszewskiArticle

- Odszedłem z firmy - potwierdził Mariusz Staniszewski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Nie chciał mówić o powodach swojej decyzji. - To moja prywatna sprawa - zaznaczył.

Staniszewski nie planuje na razie wracać do branży mediów.

Nadzór właścicielski nad Techfilmem sprawuje minister kultury i dziedzictwa narodowego. Mariusz Staniszwski został prezesem spółki w połowie 2019 roku. Od lutego 2017 do marca 2019 roku był członkiem zarządu Polskiego Radia.

Wcześniej Staniszewski przez wiele lat pracował w branży prasowej. Był m.in. zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Wprost", publicystą "Do Rzeczy", redaktorem naczelnym kwartalnika "Rzeczy Wspólne" i szefem działu krajowego "Rzeczpospolitej".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Andrzej Ners był już prezesem Techfilmu od listopada 2017 do połowy 2019 roku. Wcześniej pracował m.in. w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (przez ponad rok jako kierownik projektu „Domaniewska”), MPRO (przez 11 lat jako prezes), Ministerstwie Spraw Zagranicznych (przez 7 lat, m.in. jako radca ds. administracyjno-finansowych) i Urzędzie Rady Ministrów (przez ponad 3 lata na stanowiskach dyrektorskich).

Techfilm zajmuje się produkcją, postprodukcją i dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych. Spółka działa od 20 lat, zastąpiła Przedsiębiorstwo Produkcji i Usług Filmowych Techfilm - Przedsiębiorstwo Państwowe.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Staniszewski nie jest już prezesem Techfilmu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
???
Kogo to obchodzi?
odpowiedź
User
Max
Buc. Bardzo niefajny człowiek. Przerost chorych ambicji. A intratne stołki w państwowych spółkach dzięki koleżce Lewandowskiemu. Na szczęście, byłemu już ministrowi…
odpowiedź