SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były wicenaczelny „Wprost” ma kanał na YouTubie. Na razie wspiera go jedna patronka

Mariusz Staniszewski, w przeszłości m.in. członek zarządu Polskiego Radia, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” czy szef działu krajowego „Rzeczpospolitej”, uruchomił na YouTubie kanał Dobitnie. Udzielają się tam Wiktor Świetlik i Sławomir Jastrzębowski.

Mariusz Staniszewski (screen: YouTube/Dobitnie)Mariusz Staniszewski (screen: YouTube/Dobitnie)

Kanał wedle opisu poświęcony jest polityce, zjawiskom społecznym, cywilizacyjnym, kulturowym i wszystkiemu, „co zmienia otaczający nas świat”. „Nie reprezentujemy poglądów żadnej partii politycznej, ale kierujemy się zdrowym rozsądkiem i staramy się krytycznie patrzeć na rzeczywistość” - podkreśla autor.

Wiele mówią jednak same tytuły filmów: „System Tuska bankrutuje na naszych oczach”, „Uwaga! Siemoniak chce czytać Wasze maile”, „Dlaczego PiS wygrał”, „PiS przetrwał najgorsze, PO zjada przystawki”, „Dlaczego rządowi już brakuje pieniędzy”, „Rolnicy bronią naszej wolności”.

Kanał działa od 13 lutego, 84 filmy do tej pory odnotowały 123,5 tys. wyświetleń. Subskrybuje go 1,56 tys. użytkowników. Gośćmi Staniszewskiego regularnie bywają Wiktor Świetlik (ma też swój felieton) i Sławomir Jastrzębowski.

Staniszewski zorganizował też zbiórkę finansów przez platformę Patronite.pl. Jak dotąd zdecydowała się go wesprzeć jedna patronka kwotą 50 zł miesięcznie.

Mariusz Staniszewski przez wiele lat pracował w branży prasowej. Był m.in. zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”, publicystą „Do Rzeczy”, redaktorem naczelnym kwartalnika „Rzeczy Wspólne” i szefem działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

Od lutego 2017 do marca 2019 roku był członkiem zarządu Polskiego Radia. W latach 2019-2022 był prezesem państwowej spółki Techfilm, zajmującej się produkcją, postprodukcją i dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych.

Dołącz do dyskusji: Były wicenaczelny „Wprost” ma kanał na YouTubie. Na razie wspiera go jedna patronka

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
teleman
Te kanały to jeden wielki .... kanał
odpowiedź
User
Nickt
Kolejne gadające głowy w kanale?
Niech sami sobie siebie oglądają.
odpowiedź
User
Daf
Każdy by tylko gadał, zamiast wziąć się do roboty.
odpowiedź