SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mark Zuckerberg potwierdza wprowadzenie przycisku „Nie lubię” na Facebooku

Podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku szef serwisu Mark Zuckerberg potwierdził oficjalnie, że trwają prace nad wprowadzeniem przycisku „Nie lubię”. Nowe narzędzie ma pomóc użytkownikom wyrazić emocje w sytuacjach, w których przycisk „Lubię to” jest niestosowny.

Article

O możliwości wprowadzenia w przyszłości przycisku „Nie lubię” Mark Zuckerberg mówił w grudniu ub.r. zaznaczając, że podobne narzędzie mogłoby się przydać w niektórych nietypowych sytuacjach napotykanych przez użytkowników w serwisie (więcej o tym).

Teraz szef Facebooka przyznał oficjalnie, że kierowany przez niego zespół pracuje nad wprowadzeniem przycisku „Nie lubię”, a testy takiego rozwiązania mają się rozpocząć już niebawem.

- O przycisk „Nie lubię” ludzie pytają nas już od wielu lat - podkreślił Zuckerberg. - Dzisiejszy dzień jest specjalny, bowiem właśnie dzisiaj mogę potwierdzić, że przygotowujemy taką funkcję i jesteśmy już blisko wprowadzenia jej na platformę, na razie w formie prób - zapowiedział szef Facebooka.

Przy okazji przyznał, że do tej pory serwis trzymał się z dala od koncepcji przycisku „Nie lubię”, nie chciał bowiem wprowadzać narzędzia, które będzie wykorzystywane do wartościowania i negatywnego oceniania zamieszczanych na platformie treści lub osób.

Zuckerberg zastrzegł, że nie wiadomo jeszcze do końca czy użycie przycisku „Nie lubię” będzie możliwe zawsze, czy też jedynie w określonych warunkach. Nie ukrywał jednak, że podstawowym zadaniem takiego rozwiązania ma być umożliwienie użytkownikom wyrażania ich uczuć w momentach, w których przycisk „Lubię to” jest po prostu nie na miejscu i nie oddaje prawdziwej reakcji ludzi. Chodzi na przykład o sytuacje dotyczące śmierci konkretnych osób, lub wiadomości na temat tragedii i katastrof.

Na razie nie wiadomo nic bliższego o terminie oficjalnego wprowadzenia przycisku „Nie lubię” na Facebooku. Zuckerberg podkreśla, że taki ruch będzie miał dla platformy istotne konsekwencje, dlatego wymaga rozwagi i ostrożności.

Na koniec czerwca br. Facebook miał 1,49 mld użytkowników aktywnych w ciągu miesiąca, z czego 1,31 mld korzystało z portalu na urządzeniach mobilnych, a 655 mln tylko w ten sposób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mark Zuckerberg potwierdza wprowadzenie przycisku „Nie lubię” na Facebooku

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Elllo
Nie chcieliśmy zrobić, ale zrobiliśmy dla kasy...
32 10
odpowiedź
User
Pzet
To jeszcze do kompletu dajcie przycisk "Mam to w dupie"
55 9
odpowiedź
User
seba
najchętniej klikneli by to nie uzytkownicy ale oni nie uzywają tego szpirgowskiego portalu
czasami polacy są mądrzy przed szkodą
16 9
odpowiedź
User
Marek
A ja chcę guzik usuwający przeklęte face badziochy z całej sieci. Mam już dość wszechobecnego lubię to. Facebook to agresywny wirtualny rak z przerzutami wszędzie.
24 8
odpowiedź
User
Adam023
A zakładki dalej nie działają, wiadomości wyświetlone pokazują czas wysłania wiadomości, a nie rzeczywistego czasu odczytania, a problem sobie można zgłaszać.
15 11
odpowiedź