SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marketerzy inspirują: Dariusz Maciołek (BNP Paribas)

W kolejnym odcinku cyklu "Marketerzy inspirują" na pytania o marketing odpowiada Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający pionu marketingu, komunikacji i zaangażowania społecznego w Banku BNP Paribas, juror konkursu Effie 2020.

Dariusz MaciołekDariusz Maciołek

Najważniejsza cecha dobrego marketera...
Ciekowość i odwaga. Ciekawość, by z chęcią poszukiwać nowych rozwiązań, obserwować otoczenie i branżę. Tylko ta cecha umożliwia nam znalezienie wyróżników  marki w oczach klienta na tle konkurencji. A odwaga jest kluczowa na etapie egzekucji.

Kogo z branży marketingowej podziwiam najbardziej…
Od kilku lat uważnie przyglądam się działaniom Fernando Machado, zarówno z czasów Dove jak i teraz Burger King. Przede wszystkim podziwiam jego odwagę i lekkość w podejściu do komunikacji oraz  wchodzenie w dyskusje z brandami konkurencyjnymi.

Najlepsza kampania reklamowa, jaką wdziałam/widziałem w życiu..
„The crazy ones” - świetna strategia, manifest, który wciąż jest aktualny i prawdziwy. To pokazuje, że dobrze przemyślana idea bazująca na wartościach marki jest ogromną przewagą konkurencyjną.

Najlepiej prowadzona marketingowo marka dziś to…
Na poziomie globalnym uważam, że obecnie jest to Burger King. Ostatnie trzy lata to seria genialnych akcji marketingowych w wykonaniu w  Fernando Machado, który pokazał jak ze zwykłej marki fast-foodowej zrobić love brand.

Inspiracji marketingowych szukam w…
Głównie czytając książki, magazyny jak AdWeek, AdAge, ostatnio jestem zauroczony także słuchaniem branżowych podcastów tj. Talking To Ourselves, Digital Brand Building, Lee Clow Will Only Say This Ones, Real Famous, Tim Ferriss Show. Jako Bank również postanowiliśmy zagościć w serwisie Spotify, w ramach serii BNP Paribas Talks – prowadzę cykl podcastów pt. “CMO po drugiej stronie lustra”, do rozmów zapraszam przedstawicieli świata marketingu – zachęcam do słuchania

Narzędzie, bez którego nie wyobrażam sobie pracy to…
iPhone :)

Nowe trendy w marketingu, które mają największy wpływ na rozwój mojej marki ...
Myślę, że podejście do komunikacji opartej na aktywizmie marek i brand purpose.

Jakie znaczenie dla mojej marki mają  konkursy branżowe np. Cannes Lions czy Effie?
Przede wszystkim buduje sławę marki i jest  barometrem atrakcyjności zarówno kreatywnej jak i efektywnościowej na tle konkurencji. Jak mówił ponad 30 lat temu Jeremie Bullmore: „Wspólną cechą, odnoszących sukcesy marek, jest pewien rodzaj sławy……NIE WIEM DLACZEGO tak powinno być, wiem tylko że tak jest”

Jak się zmieni konsument i moja marka po epidemii koronawirusa?
Obserwujemy zmianę zachowań konsumentów szczególnie w kontekście zdalnego bankowania oraz zauważamy większą ostrożność w podejmowaniu decyzji finansowych. Jeśli chodzi o BNP Paribas to uważam, że będziemy jeszcze silniejszym brandem. Kierunek budowania marki, który wybraliśmy już jakiś czas temu sprawia, że podejmowane przez nas działania pomocowe w czasie pandemii jak np. zakup 2000 testów, walka z wykluczeniem cyfrowym, wsparcie lekarzy - są to działania wiarygodne i spójne z naszym DNA.


Więcej eksperckiej wiedzy jurorów Effie Awards dostępne w cyklu #opiniejuroraeffie: LINK

Dołącz do dyskusji: Marketerzy inspirują: Dariusz Maciołek (BNP Paribas)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HEH
Czy to jeszcze CMO czy już oficer polityczny?
odpowiedź
User
Nuda
Ziew...
odpowiedź
User
oponent
Darku, coraz mniej banku w banku, a coraz więcej nie wiadomo czego. Ja do Was bym nie przyszedł, a zbyt mocne angażowanie się w różne ruchy społeczne - cóż, niejednej marce odbiło się czkawką...
Pozdrowienia od innego jurora Effie :)
odpowiedź