SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mars Wrigley wprowadzi opakowania do kompostowania

Koncern Mars Wrigley, producent słodyczy i przekąsek oraz Danimer Scientific, wiodący projektant i producent materiałów biodegradowalnych, ogłosili dwuletnią współpracę, której celem jest opracowanie innowacyjnego opakowania do kompostowania w domu dla bardziej zrównoważonej planety.

Article

Mars Wrigley wykorzysta swoje globalne portfolio, obejmujące kultowe słodycze i przekąski, aby umożliwić konsumentom kompostowanie w domu, współpracując z konsumentami i partnerami w łańcuchu dostaw.

Na początek Skittles

Pierwszą marką, którą Mars Wrigley wprowadzi w nowych opakowaniach, będzie Skittles w USA.

Charakterystyczne opakowanie firmy Danimer Scientific - polihydroksyalkanian Nodax  - jest wytwarzane w wyniku naturalnych procesów fermentacji przy użyciu olejów roślinnych, takich jak olej sojowy i rzepakowy, i ulega biodegradacji zarówno w środowisku glebowym, jak i morskim.

Danimer Scientific i Mars Wrigley planują wprowadzić Nodax do elastycznych i sztywnych opakowań, które rozkładają się zarówno w kompostowniach przemysłowych, jak i przydomowych kompostownikach, oferując lepszą ofertę cenową dla konsumentów i detalistów dbających o środowisko. Pozyskiwany z nasion roślin, takich jak rzepak i soja, Nodax może służyć jako alternatywa dla tradycyjnego plastiku petrochemicznego i uzyskał certyfikat biodegradowalności w glebie i środowisku morskim. Nodax PHA jest pozyskiwany ze źródeł odnawialnych, co czyni go materiałem, który pomaga eliminować odpady.

Kluczowa umowa

Umowa o wspólnym rozwoju jest kluczowym elementem kompleksowej strategii Mars Wrigley mającej na celu przekształcenie portfolio opakowań w celu wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym i dążenia do osiągnięcia celu, jakim jest operowanie opakowaniami w 100 proc. nadające się do ponownego użytku, nadające się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku.

Dla Mars Wrigley współpraca z Danimer Scientific stanowi znaczącą zmianę w strategii zrównoważonego rozwoju opakowań i przybliża firmę do wizji gospodarki o obiegu zamkniętym, w której żadne opakowanie nie staje się odpadem.

Koncern testuje szereg rozwiązań materiałowych na rynkach na całym świecie, takich jak monomateriały i alternatywy na bazie papieru, aby dokonać stopniowego postępu.

Celem tej współpracy jest wprowadzenie nowego, biodegradowalnego opakowania dla różnych marek Mars Wrigley, począwszy od mniejszych i pojedynczych opakowań, które są zazwyczaj rzadziej poddawane recyklingowi. Mars Wrigley zajmuje się tym problemem, tworząc nowe pakiety dla szerokiej gamy formatów, które mogą znacząco wspierać zrównoważoną planetę. Początkowe prace rozwojowe rozpoczynają się w Ameryce Północnej, a ich celem jest dotarcie na dodatkowe rynki z słabo rozwiniętą infrastrukturą recyklingu, gdzie zaśmiecanie jest szczególnie problematyczne.

Pierwsze partie Skittles w nowych opakowaniach mają pojawić się w USA pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Dołącz do dyskusji: Mars Wrigley wprowadzi opakowania do kompostowania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amantadyna
Gwoli przypomnienia- papier jest biodegradowalny!
0 0
odpowiedź