SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Martin Sander w zarządzie Volkswagena. Odpowie za sprzedaż i marketing

Martin Sander 1 lipca obejmie stanowisko w zarządzie marki Volkswagen Samochody Osobowe 2024 r. Będzie członkiem odpowiedzialnym za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową. 

Martin Sander Martin Sander

Martin Sander zastąpi Imeldę Labbe, która kierowała działem sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażowej przez ostatnie dwa lata. Sander przechodzi z Ford Motor Company do Wolfsburga i będzie podlegał bezpośrednio prezesowi Volkswagena Thomasowi Schäferowi

– Wraz z Martinem Sanderem zyskujemy doświadczonego eksperta ds. sprzedaży, sprawdzonego lidera z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej i w Grupie Volkswagen – mówi prezes zarządu marki Volkswagen Thomas Schäfer:

Martin Sander był ostatnio prezesem zarządu Ford-Werke i dyrektorem generalnym Ford Model e w Ford of Europe. Był odpowiedzialny za rozwój pojazdów elektrycznych, a także rozwój oprogramowania i usług dla pojazdów dla Forda w Europie.

Sander jest inżynierem z 25-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Zajmował szereg różnych stanowisk kierowniczych w Audi AG w Ameryce Północnej i Europie. Obejmują one stanowiska wiceprezesa ds. sprzedaży w Europie, Niemczech, Ameryce i Wielkiej Brytanii. Urodził się w Hildesheim, ukończył Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku z tytułem inżyniera.

Imelda Labbe ma ponad 35-letnie doświadczenie w międzynarodowym przemyśle motoryzacyjnym. W latach 1986-2013 zajmowała stanowiska kierownicze w firmach Opel i General Motors – w tym stanowisko szefa ds. jakości w fabryce Opla w Antwerpii oraz szefa sprzedaży Opla na rynku niemieckim.

W 2013 roku przeniosła się do Grupy Volkswagen jako rzeczniczka zarządu Skody w Niemczech. Latem 2016 r. objęła stanowisko szefowej działu obsługi posprzedażnej w Grupie Volkswagen, a ostatnio była odpowiedzialna za rozwój biznesu w Volkswagen AG. Od marca 2022 r., do momentu powołania do zarządu marki Volkswagen w maju 2022 r., Labbe była rzeczniczką zarządu spółki Volkswagena, zajmującej się częściami zamiennymi i logistyką. 

Dołącz do dyskusji: Martin Sander w zarządzie Volkswagena. Odpowie za sprzedaż i marketing

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Ciężka sprawa. Ceny aut kosmiczne, jakość badziewna, wnętrze z odzyskanych butelek PET, połączone z ekranami jak w kinie, brak działających przycisków, siedzenia ze skóry z węża ogrodowego, a na dodatek silniki jak od kosiarki do trawy albo elektryczne których nikt nie chce.
1 0
odpowiedź