SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maspex inwestuje pół miliarda zł w infrastrukturę, nowe centra logistyczno – dystrybucyjne w Olsztynku, Lublinie i Łowiczu

Wadowicka Grupa Masepex wyda łącznie ok. 500 milionów zł w rozbudowę infrastruktury logistyczno-dystrybucyjnej  w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku oraz w zagranicznych oddziałach - na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach. - To będzie nowa jakość, logistyka 4.0 w wydaniu Maspex - mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu firmy.

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex WadowiceArticle

W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Otwarcie zaplanowano na końcówkę pierwszego kwartału tego roku. Inwestycja obejmie też zakup dodatkowej linii produkcyjnej.

W Lublinie, gdzie produkowane są makarony i płatki śniadaniowe Lubella, kończy się budowa centrum logistycznego, które ma zostać otwarte w marcu br. W ubiegłym roku w zakładzie uruchomiono nową halę produkcyjną wraz z linią do produkcji makaronu.

W drugiej połowie roku ruszy produkcja w zakładzie w Łowiczu. Inwestycja obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno - magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych.

Na Węgrzech Maspex kończy budowę hali magazynowej z zapleczem techniczny, planowane uruchomienie do końca pierwszego kwartału 2018 roku. Z kolei w Czechach i w Rumunii firma zakupi nowoczesne linie technologiczne.

- Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie będziemy mogli poszerzać naszą ofertę i lepiej odpowiadać na trendy i oczekiwania konsumentów. Centra logistyczne w Tychach i nowe w Lublinie, Olsztynku oraz docelowo w Łowiczu, to będzie nowa jakość, logistyka 4.0 w wydaniu Maspex. Zrealizowane inwestycje pozwolą nam na bardziej precyzyjne i kompleksowe świadczenie usług dla naszych partnerów handlowych. Będziemy mogli dostarczać nasze produkty jeszcze szybciej i sprawniej – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex Wadowice.

W efekcie inwestycji w budowę nowych centrów logistyczno - dystrybucyjnych, łączna powierzchnia magazynów Maspex w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. m2. Firma będzie dysponować 370  tys. miejsc paletowych i będzie w stanie przygotować do wysyłki i załadunku aż 21 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln.

W październiku 2017 roku, Grupa Maspex Wadowice kupiła bułgarską spółkę Aquarex AD produkującą naturalną wodę mineralną Velingrad

W portfolio firmy są takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maspex inwestuje pół miliarda zł w infrastrukturę, nowe centra logistyczno – dystrybucyjne w Olsztynku, Lublinie i Łowiczu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
renex
brawo! chapeau bas!
odpowiedź
User
Olga
Kurcze, ale petarda! Brawo, brawo. Aż napiję się Kubusia za ich powodzenie :)
odpowiedź
User
Krasawica
Niech Mapsex wyda promil deklarowanej kwoty na edukację - edukację kadry. Dla jasności: własnej kadry, oraz ew. kadry agencji reklamowych, które kiedyś tam znowu zatrudni. Inaczej to, obawiam się, Mapsexowi grozi powstanie.
odpowiedź
User
nik_wazny
polski przemysł rośnie na potęgę
odpowiedź
User
Antek Szprycha
Krzysiu jak tam sprawy z Powstaniem Warszawskim? Chrzanić te twoje siurki podtrujki.
odpowiedź