SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Masz prawo wiedzieć"

Rusza akcja społeczna Polskapresse "Masz prawo wiedzieć"

Polskapresse rozpoczyna akcję na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego "Masz Prawo Wiedzieć". Celem akcji jest promowanie na łamach dzienników regionalnych Polskapresse prawa dostępu każdego obywatela do informacji publicznej.

6 września 2001 roku, weszła w życie Ustawa o dostępie do informacji publicznej. Prawo to pozwala obywatelom domagać się od urzędów lub osób publicznych udostępnienia każdej informacji o charakterze publicznym.

"W rzeczywistości, pomimo 3 lat funkcjonowania Ustawy, większość z nas nie wie, że przysługuje nam takie prawo. Co więcej, często sami urzędnicy nie wiedzą, że muszą nas informować - mówi Maria Juszczyk wiceprezes Polskapresse - Polskapresse zależy na tym, aby nasi czytelnicy uświadomili sobie, że też Mają Prawo Wiedzieć."

W ramach akcji "Masz Prawo Wiedzieć" dzienniki regionalne Polskapresse będą m.in. promować przyjazne urzędy i wpływać na nieprzyjazne, aby się otworzyły na obywateli oraz wskazywać czytelnikom co robić, kiedy urzędnicy odmawiają udostępnienia informacji publicznej. W akcję "Masz Prawo Wiedzieć" zaangażował się inicjator powstania Ustawy o dostępie do informacji publicznej, profesor Antoni Kamiński, były prezes Transparency International - Polska.

W akcji "Masz Prawo Wiedzieć" udział bierze 9 dzienników regionalnych Polskapresse: Dziennik Bałtycki, Dziennik Zachodni, Słowo Polskie/ Gazeta Wrocławska, Trybuna Śląska, Gazeta Krakowska, Express Ilustrowany, Gazeta Poznańska, Głos Wielkopolski i Dziennik Łódzki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Masz prawo wiedzieć"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl