SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mateusz Kusznierewicz nowym prezesem Fundacji Gdańskiej

Mateusz Kusznierewicz zastąpi Cezarego Windorbskiego w roli prezesa Fundacji Gdańskiej.

Cezary Windorbski pełnił funkcję prezesa Fundacji Gdańskiej przez ostatnie 4,5 roku. Za swoją pracę nie pobierał żadnego wynagrodzenia. Koncentrował się przede wszystkim na projektach edukacyjnych, wydawniczych i sportowych, m.in. na organizacji olimpiady wiedzy o Gdańsku, czy redakcji i wydaniu Encyklopedii Gdańskiej, której rozwinięciem jest Gedanopedia - internetowa wersja kompendium wiedzy o mieście.

Były prezes nadal zamierza wspierać działania fundacji. "Chcę zajmować się przede wszystkim Gedanopedią, a także wydawnictwem Oficyna Gdańska, które specjalizować się będzie w publikacjach na temat naszego miasta. Będziemy publikować nie tylko reprinty dawnych dzieł, ale też książki opisujące teraźniejszość. Mamy również zgodę Guntera Grasa by w ramach oficyny wydać wszystkie jego dotychczasowe dzieła. Oczywiście będziemy działać na rynku komercyjnym, ale wydawnictwo będzie przedsięwzięciem non profit - ewentualne zyski z danej publikacji będą w całości wykorzystywane na druk kolejnych." - zapowiada.

Miejsce Cezarego Windorbskiego za sterami Fundacji Gdańskiej przejmie Mateusz Kusznierewicz, który funkcję prezesa również ma pełnić społecznie.

Dołącz do dyskusji: Mateusz Kusznierewicz nowym prezesem Fundacji Gdańskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl