SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka dziennikarzy przeszła z TVP do Superstacji

Mateusz Wojciechowski, Bryan Kasprzyk i Agata Wojtkowiak odeszli z TVP3 Poznań do Superstacji, a Anna Molska przeszła do TVP3 Kraków. Jak podkreślają odchodzący: zmiana pracodawcy spowodowana jest wyłącznie „pojawieniem się interesującej oferty”.

Z informacji podanych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że z TVP3 Poznań żegnają się: reporter Mateusz Wojciechowski, reporter i prezenter „Teleskopu” Bryan Kasprzyk, prezenterka Agata Wojtkowiak oraz reporterka i wydawczyni Anna Molska. Wojciechowski, Kasprzyk i Wojtkowiak przechodzą do Superstacji, a Molska do TVP3 Kraków.

Dziennikarze we wspólnym oświadczeniu (przekazanym „Gazecie Wyborczej”) podkreślają, że nie ma niczego nadzwyczajnego w ich odejściu z pracy.

- Zarówno ja, Agata, jak i Mateusz opuściliśmy poznański ośrodek TVP, pozostając w serdecznych relacjach z jego szefostwem. Nasze decyzje podyktowane były pojawieniem się interesującej oferty pracy, która dla całej naszej trójki oznaczała możliwość dalszego rozwoju i zdobywania nowych zawodowych kompetencji. Zmiana pracy nie była rezultatem impulsu, kłótni czy sporu, a przemyślaną i wyważoną decyzją - napisał w imieniu trójki przechodzących do Superstacji Bryan Kasprzyk. Zaznaczył też, by w ich odejściu „nie szukać sensacji”.

W październiku ub. roku z poznańskim ośrodkiem TVP pożegnała się prezenterka Żaneta Rosińska, która wcześniej publicznie wyraziła poparcie dla protestów organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Z kolei w lutym br. szefostwo poznańskiego ośrodka - po wygaśnięciu umowy - przesunęło z pracy na wizji do pracy w newsroomie prezenterkę pogody Patrycję Kasperczak, która pojawiła się na wizji z serduszkiem WOŚP.

Szefową TVP3 Poznań od 2016 roku jest Agata Ławniczak-Loba.

TVP z kolejną rekompensatą abonamentową

W 2019 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia ub.r. zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która weszła w życie w marcu, minister finansów przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu obligacje skarbowe o wartości 1,95 mld zł. 5 maja zostały one zasymilowane z inną serią obligacji, tak żeby minister finansów mógł je wykupić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w ramach tegorocznej rekompensaty TVP dostała 1,71 mld zł, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a regionalne ośrodki radiowe - 119,3 mln zł.

Głównie dzięki tej rekompensacie w pierwszej połowie ub.r. Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, z czego 1,8 mld zł pochodziło z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, natomiast wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

Pod koniec stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Zapisano w niej, że Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu rtv.

Dołącz do dyskusji: Trójka dziennikarzy przeszła z TVP do Superstacji

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twoję imię/nick
Oj to życzę "rozwoju i nowych wyzwań" w Superstacji Przydadzą się Wam moje życzenia:P
odpowiedź
User
Wojtek
Tylko biedni jeszcze nie wiedzą, że długo nie popracują
odpowiedź
User
YKK
U Jankowskiego jak w domu ;)
odpowiedź