SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urszula Dudziak, Marek Napiórkowski i Barbara Wrońska z Mateuszami Trójki 2018

We wtorek 23 października br. przyznane zostały nagrody muzyczne Programu III Polskiego Radia. Mateusze Trójki w kategoriach jazzu i muzyki rozrywkowej otrzymali Urszula Dudziak, Kasia Pietrzko, Marek Napiórkowski, Barbara Wrońska, Błażej Król i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Article

Laureaci odebrali statuetki Mateuszy Trójki 2018 podczas uroczystej gali w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Uroczystość była transmitowana na antenie PRIII oraz na stronie internetowej Polskiego Radia. Galę prowadzili Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz.

W poszczególnych kategoriach nagrodzonymi artystami zostali:
- Muzyka rozrywkowa - Debiut: Barbara Wrońska za album „Dom z ognia”
- Muzyka rozrywkowa - Wydarzenie: Błażej Król za album „Przewijanie na podglądzie”
- Muzyka rozrywkowa - Całokształt: Jan Kanty Pawluśkiewicz
- Muzyka jazzowa - Debiut: Kasia Pietrzko za album „Forthright Stories”
- Muzyka jazzowa - Wydarzenie roku: Marek Napiórkowski za album „WAW-NYC”
- Muzyka jazzowa - Całokształt: Urszula Dudziak

W tym roku nagrody przyznała Akademia Muzyczna Trójki w składzie: Piotr Baron, Anna Gacek, Grzegorz Hoffmann, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Mariusz Owczarek, Piotr Stelmach, Zofia Sylwin, Agnieszka Szydłowska i Tomasz Żąda.

Nagrody Muzyczne im. Mateusza Święcickiego - „Mateusze Trójki” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Po raz pierwszy nagroda została wręczona w 1987 r.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m.in. Edyta Bartosiewicz, Ewa Bem, Monika Brodka, Lech Janerka, Anna Maria Jopek, Wojciech Młynarski, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Osiecka, Dawid Podsiadło, Tomasz Stańko, Magda Umer, Wojciech Waglewski, Zbigniew Wodecki, Jan Ptaszyn Wróblewski, zespoły Lao Che, Raz Dwa Trzy i Perfect. Z kolei „Super Mateusza” za wybitne osiągnięcia otrzymali: Czesław Niemen i Kora Jackowska.

Udział Trójki pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 5,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urszula Dudziak, Marek Napiórkowski i Barbara Wrońska z Mateuszami Trójki 2018

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PiS da
Wyniki kwestią gustu i lobbingu ale zwraca uwagę, że dyr. Świetlik zaszczycił koncert nieobecnością. Może to znaczyć, choć nie musi, że nie ma już dyr. Świetlika.
odpowiedź
User
Piotr
O co chodzi z tą Wrońską? Nie jestem w stanie tego słuchać! Muzyczna grafomania - aranże jak z disco polo, kiepski głos, wada wymowy, a ktoś pompuje ten balon... nawet moje dzieci się śmieją i przedrzeźniają wokalistkę jak tylko usłyszą toto w radio.
odpowiedź
User
Tosia
Wrońska? Najwyraźniej dobre, bo polskie 😉
odpowiedź