SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Matrix dla Politechniki

Matrix dostarczył licencje na 200 użytkowników systemu eLearning'owego dla Politechniki Rzeszowskiej

Centrum Doskonałości COMODEC Wydziału Chemicznego będzie korzystało z kompleksowej platformy eLearning'owej do zarządzania procesem nauczania na odległość. System Lotus Learning Management (Lotus LMS) firmy IBM ma wspierać planowanie, organizację, implementację i kontrolę szkoleń i studiów na odległość na Wydziale.

System eLearning'owy może być stosowany do wspomagania zarządzania szkoleniami elektronicznymi oraz tradycyjnymi i zasobami uczelni, pozwala także przeprowadzać rejestrację oraz raportować i śledzić aktywność uczestników szkoleń. eLearning jest nowoczesną formą nauczania wykorzystującą techniki internetowe do przesyłania głosu i obrazu. System konkuruje z tradycyjnymi formami nauczania zmniejszając koszty szkoleń nawet o 50-70% (wg danych IBM). Szkolenia mogą być powtarzane bez ponoszenia dodatkowych kosztów oraz umożliwiają dostosowanie trybu nauki do indywidualnych potrzeb.

"Oprogramowanie kupiliśmy ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu "Competitive and Sustainable Growth". Platforma będzie wykorzystywana przez studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej. Będą z niej również w przyszłości korzystać przedstawiciele przemysłu pragnący podnieść swoje kwalifikacje - obecnie prowadzimy dla nich metodą tradycyjną szereg kursów oraz studia podyplomowe. Planujemy także nawiązanie szerszej współpracy w dziedzinie kształcenia na odległość z ośrodkami w Polsce i za granicą. Dzięki temu nasz portal będzie mógł powoli stawać się portalem międzynarodowym" - mówi Danuta Dębska z Centrum Doskonałości COMODEC Politechniki Rzeszowskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Matrix dla Politechniki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl