SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Mazowieckie To i Owo” nagrodzone

Tygodnik „Mazowieckie To i Owo” został laureatem Nagrody Pro Publico Bono im. Bolesława Wierzbiańskiego dla mediów lokalnych, które mają największe dokonania na polu promowania wartości obywatelskich.

„Mazowieckie To i Owo” nagrodzone

„Mazowieckie To i Owo” to niezależny magazyn wydawany od 1990 roku. Kapituła konkursu o Nagrodę Pro Publico Bono podkreśliła w swoim werdykcie, że - jej zdaniem - niezależność tej gazety „nie jest wyłącznie formalna, ale również faktyczna”. - Tygodnik regularnie zamieszcza materiały wskazujące na ewentualne naruszenia reguł sprawowania władzy lokalnej, relacjonuje lokalne kontrowersje polityczne z zachowaniem zasady wielostronności. Cechuje ją dobry poziom wiedzy z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego i przyczynia się ona do wzmacniania więzi i poszerzania przestrzeni dla budowy społeczeństwa obywatelskiego - wyjaśnia kapituła konkursu.

Honorująca media lokalne Nagroda im. Bolesława Wierzbiańskiego do 2012 roku przyznawana była przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W 2013 roku została włączona do konkursu o Nagrodę Pro Publico Bono „Samorządność dla solidarności”. W ramach tego plebiscytu przyznawane są od teraz dwie nagrody - dla mediów lokalnych (Nagroda im. Bolesława Wierzbiańskiego) oraz dla instytucji (Nagroda im. Mirosława Dzielskiego). Laureatem w tej drugiej kategorii został Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach w województwie podkarpackim.

Patron nagrody dla prasy lokalnej Bolesław Wierzbiański stworzył i prowadził przez wiele lat gazetę „Nowy Dziennik”, która ukazywała się w Nowym Jorku i była skierowana do Polonii Amerykańskiej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Konkurs Pro Publico Bono.

„Mazowieckie To i Owo” ukazuje się na terenie podwarszawskiego powiatu legionowskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Mazowieckie To i Owo” nagrodzone

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl