SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

mBank blokuje konto użytkownika za obrót kryptowalutami. „Mamy do tego prawo”

mBank zamknął rachunek jednego z przedsiębiorców zajmujących się obrotem kryptowalutami. Decyzja banku wywołała oburzenie niektórych internautów i ożywioną dyskusję w sieci. Bank broni swojego stanowiska zasłaniając się przepisami. -  Naszym obowiązkiem jest prawidłowe wykonywanie środków bezpieczeństwa finansowego - zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - wyjaśnia mBank na Facebooku.

O zamknięciu przez mBank firmowego konta związanego z obrotem kryptowalutami poinformował na Facebooku jego właściciel nie kryjąc swojego oburzenia sposobem w jaki bank przeprowadził operację blokady - bez żadnego ostrzeżenia i powiadomienia właściciela rachunku o takiej decyzji.

W odpowiedzi na wpis przedsiębiorcy mBank wyjaśnił, że wypowiedzenie umowy prowadzenia rachunku jest w tym wypadku uzasadnione.

Postępowanie banku wywołało reakcję wśród użytkowników Facebooka, którzy nie kryli swojej krytyki wobec decyzji zamknięcia konta za handel kryptowalutami. mBank stał jednak twardo na stanowisku, że działa w granicach obowiązujących przepisów prawnych.

Przedsiębiorca, któremu zablokowano konto w mBanku w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl nie chciał bardziej szczegółowo komentować decyzji która dotknęła jego firmę. Przyznał, że w tej sytuacji nie pozostaje mu nic innego niż podpisanie umowy o prowadzenie konta z innym bankiem.

mBank jest kolejną instytucją finansową w Polsce która blokuje użytkownikom konta związane z obrotem kryptowalutami. Wcześniej podobne decyzje podjęły też BZ WBK oraz Pekao. Na handel kryptowalutami w naszym kraju patrzą z dużą rezerwą instytucje regulujące rynki finansowe. W grudniu ub.r. ostrzeżenie przed wirtualnym pieniądzem opublikowały wspólnie Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego. Ten trend potwierdza także fakt, że w styczniu br. z patronatu nad projektem „polskiego bitcoina” wycofało się Ministerstwo Cyfryzacji.

W ostatnich miesiącach kryptowaluty zanotowały duże wahania wartości potwierdzając opinie ekspertów, że wirtualny pieniądz to mocno niepewna inwestycja. Bitcoin, sztandarowa kryptowaluta na rynku w grudniu ub.r. osiągnął największą wartość w swojej historii, aby po kilku tygodniach zaliczyć spadki najpierw do 11, a ostatnio poniżej 7 tys. dol.

Dołącz do dyskusji: mBank blokuje konto użytkownika za obrót kryptowalutami. „Mamy do tego prawo”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
Użytkownicy, to są internetu, facebooka, naszej klasy itp. W banku są klienci.
odpowiedź
User
Polak
Czyli od tak w momencie mogą każdemu zamknąć konto, bo wykona przelew ze złym tytułem? No chyba skoro prawo nie zabrania tego, to bankowi nic do tego. W końcu odkąd nie można wykonywać już pewnych rzeczy gotówką, to konta powinny być pod ochroną państwa. Jeśli ten facet łamał prawo, to trzeba było go na policję zgłosić. A może nie można było tego zrobić, bo wszystko było legalne?
odpowiedź
User
nikifor
Jak bank może zabronić obracać moimi pieniędzmi??!! Na miejscu tego kolesia wybrałbym wszystkie swoje aktywa i szybko stamtąd zniknął.
odpowiedź