SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

mBank zapowiada nowy pulpit na kontach internetowych. Zniknie „pasek finansów”

mBank planuje wprowadzenie zmian w wyglądzie pulpitu na swojej internetowej platformie służącej użytkownikom do obsługi ich kont bankowych. Nowością będzie między innymi brak „paska finansów”, wyróżnienie stanu konta i narzędzi do przelewów oraz skrócona historia wykonanych operacji.

Article

mBank zapowiada, że nowa wersja pulpitu na kontach internetowych pojawi się 28 października 2019 r. i ma być wprowadzana stopniowo. Na początek zmiany zobaczy ok. 20 proc. klientów.

Jak wyjaśnia bank pulpit w mBanku przeszedł gruntowną przemianę po to, żeby użytkownik mógł łatwiej odnaleźć najważniejsze informacje. Teraz będą one widoczne od razu po zalogowaniu.

Nowością ma być rezygnacja z „paska finansów” dzięki czemu nie będzie już trzeba wybierać między listą ostatnich operacji, a wykazem swoich rachunków. Zamiast niego użytkownik zobaczy następujące elementy:

Produkty, przede wszystkim rachunek podstawowy, dzięki czemu od razu pozna stan konta i będzie mógł zlecić przelew.

Skróconą wersję historii operacji, która pomoże kontrolować ostatnie poczynania na rachunku. Redukcji ulegnie też lista wiadomości – według banku po to, żeby najważniejsze informacje były bardziej widoczne.

W nowym pulpicie użytkownik ma sam zdecydować, jakie informacje chce widzieć od razu po zalogowaniu. Dotyczy to nie tylko produktów, które posiada, ale też kolejności ich prezentowania.

- Gdy projektowaliśmy nowy pulpit, przyświecała nam idea prostoty - wyjaśnia w komunikacie Agnieszka Walczak- Karbowska, odpowiedzialna za wdrożenie w mBanku nowego pulpitu. - Dlatego wszystko, co klient zobaczy po wpisaniu swojego loginu i hasła, jest oszczędne w formie, ale funkcjonalne. Nie chcieliśmy też za użytkownika podejmować decyzji, który produkt jest dla niego kluczowy. Dlatego daliśmy mu możliwość wyboru, które informacje będą widoczne na pulpicie.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa mBank zanotowała 2,46 mld zł wpływów z odsetek (wobec 2,15 mld zł rok wcześniej), a jej przychody z tytułu opłat i prowizji zmalały w skali roku z 829,2 do 813,1 mln zł. Zysk operacyjny zmniejszył się z 1,15 mld zł do 968,1 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom mBanku - z 705,9 do 495,6 mln zł.

W skali roku portfel kredytowy grupy mBank wzrósł z 92,65 do 103,65 mld zł, a depozyty klientów z 97,79 do 110,34 mld zł. Na koniec czerwca grupa miała 5,55 mln klientów indywidualnych i 25 tys. korporacyjnych, wobec odpowiednio 5,51 mln i 22,9 tys. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: mBank zapowiada nowy pulpit na kontach internetowych. Zniknie „pasek finansów”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Ciekawe jak to zorganizują... kilka serwerów będzie obsługiwało stary system i kilka nowy? Bez sensu!
odpowiedź
User
wujek
Kogo to obchodzi? Obecne UX mBanku i kilku innych banków to jakiś 2011 rok. Sorry, ale klientów nie powinno obchodzić że coś jest ciężkie do wdrożenia, albo że to rewolucja, bo przesuneli menu z lewej na prawo. W te systemy idzie gigantyczna kasa. Moja, twoja.
odpowiedź
User
Marwi
Najpierw niech zrobią obsługę dwóch różnych identyfikatorów oraz dadzą możliwość zmiany koloru tła.
odpowiedź