SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

mBank uruchomił pierwszą „lekką” placówkę, wyda 70 mln zł na przebudowę sieci

mBank startuje z projektem „lekkich” placówek bankowych w centrach handlowych, wyposażonych w ekrany z funkcją kinect. To część kilkuletniego projektu przebudowy sieci sprzedaży polegającego na wyodrębnieniu z dotychczasowej struktury zaprojektowanych od nowa oddziałów oraz centrów doradczych.

fot. materiały prasowe Article

Licząca obecnie 178 placówek sieć sprzedaży mBanku zostanie podzielona według sprawowanych funkcji na dwa rodzaje lokalizacji. W centrach handlowych powstaną lekkie oddziały oferujące obsługę w podstawowym zakresie (sprzedaż i usługi z obszaru produktów podstawowych, tj. konto, karta płatnicza wydawana na miejscu czy kredyt gotówkowy wraz obsługą kasową i przyjmowaniem dyspozycji), a w budynkach biurowych będą uruchomiane centra doradcze, których oferta będzie obejmować usługi bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i prywatnej oraz produktów wybranych spółek mBanku (np. mLeasingu, mFaktoringu, Domu Maklerskiego mBanku - w zależności od tego czy w danym mieście jest oddział danej spółki).

mBank zapowiada, że liczba dostępnych dla klientów detalicznych placówek nie ulegnie zmianie, podobnie jak nie zmieni się liczebność oddziałów dla klientów korporacyjnych. Mają one być przystosowane do obsługi wszystkich klientów: detalicznych, korporacyjnych i private banking. Nowe formaty placówek pojawią się w 87 miastach Polski.

Pierwsza lekka placówka mBanku właśnie wystartowała w łódzkiej Manufakturze. Natomiast od czerwca br. w Szczecinie funkcjonuje pierwsze centrum doradcze.

W „lekkich” placówkach stosowane będą takie rozwiązania technologiczne jak interaktywne ekrany z funkcją kinect (reagującą na ruch) oraz video-walle, dzięki którym klient będzie przeglądać ofertę dotykając ekranów, a w personalizacji oferty pomagać mają zainstalowane nad ekranami kamery. Ponadto wśród ofert dostępnych w centrach handlowych pojawi się m.in. program rabatowy mOkazje.

mBank zamierza zainwestować w projekt przebudowy sieci sprzedaży ponad 70 mln zł. Inwestycja jest zaplanowana do 2018 roku. Docelowe oszczędności z reorganizacji mają przekroczyć 50 mln zł rocznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: mBank uruchomił pierwszą „lekką” placówkę, wyda 70 mln zł na przebudowę sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl