SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

McDonald's chce wzmacniać pozycję kobiet w miejscach pracy. Nowa strategia „Better Together"

McDonald's inauguruje strategię korporacyjną „Better Together: Gender Balance & Diversity". Jej celem jest wzmocnienie pozycji kobiet i zwiększenie równouprawnienia w rozwijaniu kariery zawodowej.

Article

W ramach przyjętej strategii „Better Together: Gender Balance & Diversity" ("Razem lepiej: Równouprawnienie płci i różnorodność"), McDonald's do 2023 roku planuje zwiększyć reprezentację kobiet na wszystkich szczeblach organizacji, wyrównać szanse rozwoju kariery między płciami, a także promować udział kobiet w biznesie i ich wpływ na rozwój marki.

Strategia McDonald’s opiera się na czterech filarach. Są to poziom reprezentacji (równy bądź lepszy niż średnia na rynku udział kobiet na wszystkich poziomach zarządzania), awans zawodowy, zapewnienie równości kobiet i mężczyzn w rozwijaniu karier zawodowych, uznanie: docenianie głosu kobiet i ich znaczenia dla biznesu) oraz zasięg (wykorzystanie skali i wpływu McDonald’s, by organizacje franczyzowe i dostawcy wdrażali strategie służące równowadze płci i różnorodności).

Koncern został ponadto sygnatariuszem Zasad Równego Traktowania ONZ Women.

Trzy na cztery restauracje McDonald's Polska prowadzą kobiety

W polskim oddziale McDonald's 75 proc. restauracji prowadzą kierowniczki. Wśród kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla, blisko połowa to kobiety. W skali całego globu, w McDonald’s kobiety zajmują 30 proc. stanowisk zarządzających wyższego szczebla i 41 proc. stanowisk dyrektorskich i wyższych.

Aby podkreślić zaangażowanie spółki w temat równouprawnienia kobiet, CEO McDonald’s Steve Easterbrook i inni wysocy rangą przedstawiciele korporacji wykorzystali także LinkedIn. W Dniu Kobiet zmienili swoje zdjęcia profilowe na obraz przedstawiający odwrócone łuki McDonald’s (logo przypomina literę M, po odwróceniu, literę W, jak w słowie Women).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: McDonald's chce wzmacniać pozycję kobiet w miejscach pracy. Nowa strategia „Better Together"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl