SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Direct odwoła się od decyzji ZKDP do sądu koleżeńskiego

Wydawnictwo Media Direct odwoła się do sądu koleżeńskiego od upomnienia nałożonego na spółkę przez zarząd Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Wydawca nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi błędów w deklaracjach o rozpowszechnianiu jego tytułów w 2011 roku.

Media Direct odwoła się od decyzji ZKDP do sądu koleżeńskiego

Jak informowaliśmy, w listopadzie br. zarząd Związku Kontroli Dystrybucji Prasy zdecydował o upomnieniu Media Direct za złożenie do ZKDP deklaracji z nieprawidłowymi - w opinii zarządu -  danymi. Zarzuty dotyczyły deklaracji pism „Magazyn Chemia & Higiena”, „Magazyn Kosmetyki” i „Magazyn Życie Handlowe” za 2011 rok. Z kontroli wynika bowiem, że część egzemplarzy tych magazynów wykazano w dystrybucji adresowej imiennej do odbiorców indywidualnych, mimo że audytor nie otrzymał dokumentacji źródłowej, potwierdzającej wysyłkę tych egzemplarzy. Podobna sytuacja miała miejsce z częścią egzemplarzy wykazanych w dystrybucji adresowej do odbiorców hurtowych (więcej na ten temat).

Wydawnictwo nie zgadza się z tymi zarzutami i dlatego zdecydowało się złożyć wniosek do sądu koleżeńskiego. - Wierzymy, że zaprezentowanie spornych dokumentów wraz z pełnym kontekstem tej sprawy, spotka się z przychylną oceną gremium sędziowskiego. W naszej bowiem ocenie sytuacja, w której drobny błąd formalny dokumentu skutkuje - wbrew faktom - zdyskwalifikowaniem (uznaniem za nierozdystrybuowany) całego nakładu, którego ten dokument dotyczy, jest niedopuszczalna - napisał w oświadczeniu prezes Media Direct Radomir Jaszczuk.

Jaszczuk dodał, że „decyzją ZKDP w publicznym obiegu pojawiła się informacja stawiająca  wydawnictwo w złym świetle choć nadal brak jest ostatecznego rozstrzygnięcia sporu”. - Ten fakt również budzi nasze rozgoryczenie, gdyż narusza dobre imię firmy oraz jest pogwałceniem elementarnych zasad etyki biznesowej - czytamy w komunikacie Media Direct.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media Direct odwoła się od decyzji ZKDP do sądu koleżeńskiego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pani Kasza & Pan Makaron
Pan Radomir jest koszmarnym burakiem, chodzącym po firmie w barchanowych, niebieskich skarpetach. To całe wydawnictwo jest anachronicznym kiblem, który od środka i na zewnątrz wygląda jak praski pedet w głębokim PRLu. Tytuły magazynów też są wyborne i wyszukane.
odpowiedź