SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Media Efficiency Panel (MEP) - nowe badanie w ofercie GfK Polonia

Instytut GfK Polonia wprowadza pomiar Media Efficiency Panel (MEP), łączący konsumpcję mediów z zakupami produktów FMCG.

Media Efficiency Panel (MEP) - nowe badanie w ofercie GfK Polonia

Media Efficiency Panel (MEP) to badanie typu "single source", czyli jednoźródłowy pomiar, w ramach którego bazę do analiz stanowią połączone informacje na temat konsumpcji mediów przy jednoczesnej rejestracji dokonywanych przez respondentów zakupów produktów FMCG.

Podstawowym źródłem danych wykorzystywanym do analiz w ramach MEP jest prowadzony panel gospodarstw domowych GfK Polonia. Jego próbę stanowi 8 tys. polskich gospodarstw domowych (łącznie 15 tys. osób), zbierających dane za pomocą skanerów i raportujących o dokonywanych przez siebie zakupach produktów FMCG.

Dane dotyczące konsumpcji mediów zbierane są za pomocą ankiet (dane deklaratywne w odniesieniu do prasy, radia i TV). Internet będzie badany pasywnie, za pomocą oprogramowania firmy GfK nurago, instalowanego na komputerach panelistów i członków ich rodzin.

Analizy w ramach badania MEP będzie można dokonywać zarówno na poziomie gospodarstwa domowego, jak i indywidualnego respondenta. Badanie MEP dostarczy danych do analiz digital touchpoints, do planowania strategicznego i szacowania efektywności kampanii reklamowych. W przypadku digital touchpoints zakres oferowanych rozwiązań to ocena własnych stron www i stron konkurencji oraz analiza korzystania z wyszukiwarek i mediów społecznościowych, w tym Facebooka.

Kolejne etapy rozwoju badania MEP zakładają wprowadzenie pomiaru internetu na urządzeniach mobilnych oraz pasywny pomiar telewizji.

Instytut GfK oferuje dane z badania MEP od 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy pomiar został wprowadzony na rynku niemieckim. Obecnie jest dostępny na kilkunastu rynkach. Od 2011 r. MEP oferuje także narzędzia do pomiaru efektywności działań na Facebooku. W ramach MEP przeprowadzono łącznie ponad 400 analiz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media Efficiency Panel (MEP) - nowe badanie w ofercie GfK Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl