SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Media Regionalne już pod kontrolą Polskapresse

Grupa Polskapresse sfinalizowała zakup Mediów Regionalnych od brytyjskiego funduszu Mecom. Stało się to możliwe dzięki zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Media Regionalne już pod kontrolą Polskapresse

O transakcji poinformowano w komunikacie przesłanym do pracowników spółki. - Zakup Mediów Regionalnych jest dla Polskapresse najważniejszym wydarzeniem w historii firmy. Jesteśmy dumni, że będzie mogli razem pracować i wspólnie tworzyć przyszłość jednej z największych grup medialnych w Polsce - czytamy w nim.

W wyniku transakcji powstała grupa medialna wydająca 20 dzienników regionalnych, liczne tygodniki płatne i bezpłatne oraz bezpłatny dziennik “Nasze Miasto”, posiadająca ponad 60 serwisów internetowych oraz kontrolująca 11 drukarni. Jednak zgodnie z decyzją UOKiK, Polskapresse finalnie ma kontrolować tylko 19 dzienników regionalnych, bo musi w ciągu roku sprzedać ukazujący się w województwie lubelskim “Dziennik Wschodni”. Wynika to z faktu, że spółka w tym regionie wydaje też konkurencyjną gazetę “Polska Kurier Lubelski” (więcej na ten temat).

Z informacji podanych wiosną przez Mecom, wynika że za piony prasowy, internetowy i poligraficzny Mediów Regionalnych Polskapresse zapłacić miała 8 mln zł (bez uwzględnienia zadłużenia i gotówki firmy). Oficjalnie spółki nie podają wartości transakcji.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media Regionalne już pod kontrolą Polskapresse

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
No to pracownicy MR niech zaczną sie uczyć nowych zasad, nowego języka itd. Może na początek coś prostego typu: jawohl jawohl ich liebe alkohol, a potem powoli przechodzimy do form bardziej wyrafinowanych typu: Deutschland, Deutschland über alles. Bez jednego wystrzału Niemcy nas Polaków sobie podporządkowują. Duża część bisnesu jest w rękach niemieckich, coraz większa część mediów (np. cała prasa regionalna!), a my powoli jesteśmy redukowani do roli taniej siły roboczej, czyli wszystko zgodnie z wytycznymi z lat 30ych XX wieku.
12 9
odpowiedź
User
były pracownik Polskapresse
ale przynajmniej będzie ulga - bo takiego pniskiego poziomu korporacyjnego jak w Polska presse nie ma nigdzie.
12 8
odpowiedź