SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Regionalne już pod kontrolą Polskapresse

Grupa Polskapresse sfinalizowała zakup Mediów Regionalnych od brytyjskiego funduszu Mecom. Stało się to możliwe dzięki zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

O transakcji poinformowano w komunikacie przesłanym do pracowników spółki. - Zakup Mediów Regionalnych jest dla Polskapresse najważniejszym wydarzeniem w historii firmy. Jesteśmy dumni, że będzie mogli razem pracować i wspólnie tworzyć przyszłość jednej z największych grup medialnych w Polsce - czytamy w nim.

W wyniku transakcji powstała grupa medialna wydająca 20 dzienników regionalnych, liczne tygodniki płatne i bezpłatne oraz bezpłatny dziennik “Nasze Miasto”, posiadająca ponad 60 serwisów internetowych oraz kontrolująca 11 drukarni. Jednak zgodnie z decyzją UOKiK, Polskapresse finalnie ma kontrolować tylko 19 dzienników regionalnych, bo musi w ciągu roku sprzedać ukazujący się w województwie lubelskim “Dziennik Wschodni”. Wynika to z faktu, że spółka w tym regionie wydaje też konkurencyjną gazetę “Polska Kurier Lubelski” (więcej na ten temat).

Z informacji podanych wiosną przez Mecom, wynika że za piony prasowy, internetowy i poligraficzny Mediów Regionalnych Polskapresse zapłacić miała 8 mln zł (bez uwzględnienia zadłużenia i gotówki firmy). Oficjalnie spółki nie podają wartości transakcji.

 

Dołącz do dyskusji: Media Regionalne już pod kontrolą Polskapresse

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
No to pracownicy MR niech zaczną sie uczyć nowych zasad, nowego języka itd. Może na początek coś prostego typu: jawohl jawohl ich liebe alkohol, a potem powoli przechodzimy do form bardziej wyrafinowanych typu: Deutschland, Deutschland über alles. Bez jednego wystrzału Niemcy nas Polaków sobie podporządkowują. Duża część bisnesu jest w rękach niemieckich, coraz większa część mediów (np. cała prasa regionalna!), a my powoli jesteśmy redukowani do roli taniej siły roboczej, czyli wszystko zgodnie z wytycznymi z lat 30ych XX wieku.
odpowiedź
User
były pracownik Polskapresse
ale przynajmniej będzie ulga - bo takiego pniskiego poziomu korporacyjnego jak w Polska presse nie ma nigdzie.
odpowiedź