SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Regionalne łączą newsroom i dział handlowy w lubelskim oddziale

Spółka Media Regionalne kontynuuje przekształcenia strukturalne w swoich oddziałach. Po Zielonej Górze i Szczecinie zmiany obejmą oddział spółki w Lublinie, który wydaje m.in. „Dziennik Wschodni” i tygodnik „MM Lublin”.

Od czerwca br. w Lublinie funkcjonować będzie wspólny newsroom, który powstanie z połączenia redakcji „Dziennika Wschodniego” i portalu Dziennikwschodni.pl, redakcji bezpłatnego tygodnika „Moje Miasto Lublin” oraz redakcji serwisu mmlublin.pl. Poza tymi tytułami wspólne centrum zarządzania treścią będzie również zajmowało się serwisem internetowym dla przedsiębiorców Strefa Biznesu i lokalnej sekcji encyklopedii regionów Regiopedia. Redaktorzy naczelni poszczególnych tytułów pozostaną na swoich stanowiskach, a funkcja szefa newsroomu będzie rotacyjna.

Wcześniej, bo w kwietniu br. z zespołów handlowych „Dziennika Wschodniego”, tygodnika „Moje Miasta Lublin” oraz serwisów internetowych powstanie jeden zespół funkcjonujący pod nazwą Lubelskiego Domu Mediowego. Na razie nie zdecydowano, kto pokieruje jednostką.

Hubert Żyżkowski, kierownik ds. marketingu i PR, przeprowadzane zmiany tłumaczy koniecznością przystosowania struktur wydawnictwa do wymagań rynku.

Lublin to pierwszy oddział, gdzie powstanie zarówno wspólny newsroom jak i dom mediowy. Wcześniej połączony dom mediowy został uruchomiony w oddziale w Szczecinie, a wspólny newsroom w Zielonej Górze, z tym że połączył on tam tylko redakcję papierową i internetową „Gazety Lubuskiej”, bo w tym mieście spółka nie ma tygodnika lokalnego.

Docelowo takie przekształcenia obejmą pozostałe oddziały Mediów Regionalnych, ale Żyżkowski nie określa kiedy to nastąpi. Wydawnictwo chce bowiem najpierw sprawdzić jak wypadną zmiany wprowadzane w Lublinie.

Dołącz do dyskusji: Media Regionalne łączą newsroom i dział handlowy w lubelskim oddziale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl