SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap przekłada o prawie miesiąc raport finansowy. „Współpraca utrudniona w związku z koronawirusem”

Holding marketingowo-technologiczny Mediacap przełożył publikację raportu finansowego za ub.r. z 31 marca na 28 kwietnia. Uzasadnił to skutkami epidemii koronawirusa.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

- Zarząd podjął decyzję o zmianie terminu publikacji raportu rocznego z uwagi na stan epidemii spowodowany przez koronawirusa COVID-19 i utrudnioną w związku z tym komunikację i współpracę wewnątrz spółki, a także biegłym rewidentem - napisano w komunikacie giełdowym Mediacapu.

Dwa tygodnie temu Mediacap poinformował, że rozprzestrzenianie się koronawirusa może spowodować w bieżącym półroczu zatory płatnicze i spadek liczby zleceń, co przekłada się na ryzyko istotnie niższych przychodów firmy.

Zaznaczono też, że mając na uwadze zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników i klientów, w całej grupie kapitałowej zdecydowano się przejść na zdalny tryb pracy. - Jednocześnie zarząd rozważa ograniczenie nowych projektów inwestycyjnych w 2020 roku - dodano.

Mediacap z serią przejęć, wpływy mocno w górę

Do Mediacapu należą przejęte w ostatnich latach sieci partnerskie TalentMedia, LifeTube i Gamellona (jesienią ub.r. firma w oparciu o nie utworzyła grupę LTTM), Scholz&Friends Warszawa, EmLab, The Digitals i Booost tworzące Grupę S/F oraz firmy badawcze IQS i Plastream.

Na początku marca holding podał, że według wstępnych danych zanotował wzrost wpływów sprzedażowych o 41,8 proc. do 133,75 mln zł oraz zysku EBITDA (bez pozytywnego efektu MSSF 16) o 44,6 proc. do 10,4 mln zł.

W grudniu ub.r. firma w ramach aneksu podwyższyła kwotę zaciągniętego pod koniec października kredytu o 833 tys. zł, z 2,37 do 3,2 mln zł. Uzasadniła to kupnem dalszych udziałów w TalentMedia.

Mediacap jest notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Jacek Olechowski, ma 52,88 proc. kapitału.

Dołącz do dyskusji: Mediacap przekłada o prawie miesiąc raport finansowy. „Współpraca utrudniona w związku z koronawirusem”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl