SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka zależna Mediacapu dostanie 6,6 mln zł z NCBiR na system do kas samoobsługowych

Spółka Plastream, należąca do holdingu marketingowo-badawczego Mediacap, znalazła się ze swoim projektem na liście wybranych do dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ma uzyskać 6,64 mln zł na Opracowanie innowacyjnego systemu dla kas samoobsługowych opartego o technologię rozpoznawania produktów na obrazie.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Projekt zgłoszony przez Plastream wybrano do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 "Szybka Ścieżka" realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt otrzymał 26 punktów i znalazł się na trzecim miejscu na liście. Jego celem jest opracowanie innowacyjnego systemu kas samoobsługowych opartego o technologię rozpoznawania produktów na obrazie (Computer Vision), umożliwiającego sieciom handlowym skrócenie kolejek (szybsze zakupy) oraz zaoferowanie klientom wygodniejszych zakupów (brak konieczności szukania kodu kreskowego na produkcie).

Projekt ma być realizowany od marca br. do sierpnia 2022 roku. Jego całkowita wartość to 9,91 mln zł.

Mediacap w komunikacie giełdowym zaznaczymy, że ostateczne warunki realizacji projektu zostaną określone w umowie między Plastream a NCBiR.

W listopadzie ub.r. Mediacap poinformował, że zdecydował się na przegląd rynku pod kątem potencjalnego partnera strategicznego dla Plastream. W czwartek zaznaczył, że szuka takiego podmiotu, który „wesprze komercjalizację produktów spółki zależnej oraz zapewni jej dodatkowe finansowanie, w tym m.in. na realizację projektu”.

W trzecim kwartale ub.r. Mediacap osiągnął wzrost przychodów o 51,6 proc. do 32,03 mln zł i zysku EBITDA o 53 proc. do 2,6 mln zł, a jego wynik netto zmalał z 661 tys. zł zysku do 216 tys. zł straty. Pion danych firmy, do którego należy Plastream, w pierwszych trzech kwartałach ub.r. zanotował wzrost przychodów z 16,72 do 17,34 mln zł oraz wyniku z 790 tys. zł straty do 527 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Spółka zależna Mediacapu dostanie 6,6 mln zł z NCBiR na system do kas samoobsługowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl