SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap w przyszłym tygodniu zniknie z warszawskiej giełdy

Holding marketingowo-badawczy Mediacap złożył wniosek o wykluczenie jego akcji z obrotu na warszawskiej giełdzie z dniem 11 marca. Główni akcjonariusze w ostatnich miesiącach skupili wszystkie walory spółki.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuJacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz Mediacapu

W zeszłym tygodniu na wycofanie akcji Mediacapu z dniem 11 marca z warszawskiej giełdy zgodziła się Komisja Nadzoru Finansowego. Spółka złożyła do KNF oświadczenie, że zrzeka się prawa do odwołania od tej decyzji.

W środę Mediacap zaczął ostatnią procedurę przed opuszczeniem stołecznego rynku giełdowego: złożył wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych o wycofanie wszystkich walorów firmy z obrotu giełdowego.

Główni akcjonariusze zapłacili 21,2 mln zł za 20 proc. akcji Mediacapu

Na początku stycznia zakończono przymusowy skup 637,3 tys. akcji Mediacapu stanowiących 3,39 proc. jego kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Ravemedia zapłaciło 2,23 mln zł, po 3,50 zł za walor.

Spółka mogła przeprowadzić przymusowy skup, ponieważ działała w porozumieniu z menedżerami Mediacapu Jackiem Olechowskim, Edytą Gurazdowską, Marcinem Jeziorskim i Arturem Osuchowskim oraz kontrolowanymi przez nie spółkami Posella IF1 i Posella. Strony porozumienia przed wykupem miały 18,18 mln akcji Mediacapu stanowiących 96,61 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. 52,08 proc. walorów należy bezpośrednio do Jacka Olechowskiego, prezesa Mediacapu.

Obecnie porozumienie akcjonariuszy ma 100 proc. walorów firmy.

Mediacap pojawił się na warszawskiej giełdzie od 2008 roku, w połowie 2016 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny.

6,07 mln akcji Mediacapu stanowiących 20,2 proc. kapitału zostało przejęte przez Mediacap w ramach dwuetapowego wezwania trwającego od początku listopada do początku grudnia. W pierwszej fazie do sprzedaży zgłoszono 2,26 mln walorów, a w drugiej fazie, po tym jak cenę za akcję podwyższono z 3,25 do 3,50 zł - 3,81 mln.

Łącznie Ravenmedia za akcje kupione w ramach wezwania zapłaciło 21,2 mln zł.

Udziałowcami Ravenmedia są menedżerowie Mediacapu Edyta Gurazdowska i Marcin Jeziorski oraz spółka Posella IF1 kontrolowana przez Jacka Olechowskiego.

Mediacap z serią przejęć

W trzecim kwartale br. Mediacap zanotował wzrost przychodów o 41,6 proc. do 40,7 mln zł i spadek zysku netto z 1,39 do 1,1 mln zł. Przychody segmentu agencyjnego Freundschaft zwiększyły się bardziej niż pionu LTTM zajmującego się influencer i gaming marketingiem.

Do Grupy LTTM należą agencje TalentMedia, LifeTube i Gamellon (dwie ostatnie zostały przejęte w 2019 roku) oraz kupiona pod koniec ub.r. spółka Gameset. W maju br. Mediacap dokupił za 4,2 mln zł 18,43 proc. udziałów spółki LTTM, dzięki czemu ma już 94,85 proc. jej walorów.

Natomiast w marcu należąca do Medicapu Grupa Freundschaft (wówczas działająca jeszcze pod nazwą The Digitals) za 270 tys. euro kupiła 25 proc. udziałów agencji reklamowej Scholz & Friends Warszawa (obecnie Freundschaft), stając się jej jedynym właścicielem. Równocześnie ogłoszono rebranding Grupy S/F (obejmującej też agencje Booost, The Difitals i Emlab) na Grupę Freundschaft. W skład grupy kapitałowej Mediacap wchodzi też spółka badawcza IQS.

Dołącz do dyskusji: Mediacap w przyszłym tygodniu zniknie z warszawskiej giełdy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl