SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Medialne roszady

Związek Pracodawców Mediów Publicznych przystępuje do Konfederacji Pracodawców Polskich.

W dniu 22 czerwca 2005 r. podczas pierwszego Zebrania Ogólnego Związku Pracodawców Mediów Publicznych wybrany został Zarząd oraz Komisja Rewizyjna Związku. Podjęta została także uchwała dotycząca przystąpienia Związku do Konfederacji Pracodawców Polskich.

W obradach Zebrania Ogólnego, które odbyło się w siedzibie Polskiego Radia SA w Warszawie, uczestniczyli członkowie Komitetu Założycielskiego Związku i przedstawiciele Telewizji Polskiej SA, Polskiego Radia SA oraz wszystkich siedemnastu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. 

W skład Zarządu Związku Pracodawców Mediów Publicznych weszli: Jan Dworak i Stanisław Wójcik (TVP SA), Andrzej Siezieniewski (PR SA) oraz Janusz Andrzejowski (PR Kraków SA)

Funkcje Prezesa Zarządu pełnią rotacyjnie - w kolejnych okresach rocznych - poszczególni członkowie Zarządu, zgodnie z ustaloną przez nich kolejnością.

Zarząd kieruje całokształtem działalności Związku i reprezentuje Związek na zewnątrz.

Siedmioosobowa Komisja Rewizyjna jest organem kontrolnym Związku.

Dzięki przystąpieniu Związku Pracodawców Mediów Publicznych do Konfederacji Pracodawców Polskich media publiczne będą mogły skuteczniej walczyć o swoje interesy.

„Celem powołania Związku jest walka o zapewnienie mediom publicznym równych z innymi możliwości funkcjonowania oraz optymalizowanie tych ustaw, które nie przystają do dzisiejszej sytuacji mediów publicznych. Chodzi tu przede wszystkim o nową ustawę abonamentową, ustawy o radiofonii i telewizji, o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy podatkowe, zwłaszcza o podatku od towarów i usług. Mam nadzieję, że Konfederacja Pracodawców Polskich pomoże zmienić niekorzystne dla mediów publicznych przepisy prawne” – mówi Andrzej Siezieniewski Prezes Zarządu Polskiego Radia SA i jednocześnie obecny Prezes Związku.

Zgromadzenie Założycielskie Związku Pracodawców Mediów Publicznych odbyło się 18 kwietnia 2005 r. Osobowość prawną Związek uzyskał z chwilą wpisu do rejestru, tj. w dniu 24 maja 2005 r.

Zrzesza Polskie Radio SA, Telewizję Polską SA wraz z oddziałami terenowymi oraz 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Medialne roszady

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl