SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediatel zrezygnował z przejęcia Exatela, oskarża PGE o brak przejrzystości

Mediatel wycofał się z zorganizowanego przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) przetargu związanego ze sprzedażą spółki telekomunikacyjnej Exatel, poinformował Mediatel w komunikacie. Społka oskarżyła PGE o brak transparentności w procesie sprzedaży Exatela.

Mediatel zrezygnował z przejęcia Exatela, oskarża PGE o brak przejrzystości

"Powodem rezygnacji z dalszego udziału w procesie transakcyjnym jest brak należytej transparentności oraz znacznie odbiegające od standardów rynkowych ograniczenia dotyczące doboru doradców i partnerów finansowych przez spółkę Mediatel" - czytamy w komunikacie.

"Podstawą do przygotowania ostatecznej oferty zakupu każdej spółki jest możliwość zbadania aktywów i przeprowadzenia rzetelnego due diligence. Gdy w trakcie procesu pojawiają się znaczące ograniczenia w dostępie do informacji, staje się on mało czytelny. Mediatel został zmuszony do wycofania się z procesu transakcyjnego po odrzuceniu możliwości udziału partnerów finansowych i wybranych przez siebie doradców w badaniu spółki Exatel" - napisano też w komunikacie.

Wcześniej PGE zakwalifikowało do drugiego etapu przetargu Mediatel oraz Polkomtel (PGE jest jednym z jego akcjonariuszy). Odrzucono oferty grupy GTS oraz Netii, choć druga z tych firm deklarowała możliwość podniesienia pierwotnej oferty.

We własnym komunikacie PGE deklaruje zaskoczenie decyzją Mediatela.

"PGE przyjęła z zaskoczeniem decyzję Mediatela, jednego z dwóch uczestników zakwalifikowanych do kolejnego etapu procesu wyboru nowego właściciela dla spółki Exatel, o wycofaniu się z tego procesu. Nie mam wątpliwości, że powodem takiej decyzji są związki właścicielskie Mediatel z innym uczestnikiem tego procesu – Netią" - poinformował wiceprezes PGE ds. rozwoju Marek Szostek, cytowany w komunikacie.

Szostek dodał, że "szczególne zdumienie i protest budzi próba stawiania nam zarzutów rzekomego braku transparentności procesu. Od początku zasady tego procesu były znane wszystkim zainteresowanym. Także podmiotom, które odpadły na kolejnych etapach".

"Od pewnego czasu obserwujemy kampanię medialną wymierzoną w dobre imię PGE. Publicznie podnoszone zarzuty pozbawione są jakichkolwiek przesłanek. Po zakończeniu procesu przedstawimy informacje pokazujące kto postępował nietransparentnie i naruszał standardy, na które tak chętnie się powołuje. Niezależnie od decyzji Mediatela, proces wyboru trwa nadal. O finalnych rozstrzygnięciach poinformujemy niezwłocznie po podjęciu stosownych decyzji" - podsumował Szostek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediatel zrezygnował z przejęcia Exatela, oskarża PGE o brak przejrzystości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl