SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Ewart uznana za AuTORytet przez studentów w plebiscycie MediaTory 2017

Reporterka Ewa Ewart została zwyciężczynią w kategorii AuTORytet w tegorocznym plebiscycie MediaTory. Statuetkę odbierze podczas finałowej gali, która odbędzie się 2 grudnia. Wówczas też zostaną ogłoszeni laureaci w pozostałych ośmiu kategoriach.

Ewa EwartArticle

W kategorii AuTORytet studenci doceniają tych dziennikarzy, od których mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. - Ta kategoria jest szczególna również dlatego, że głosujący studenci mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji - informuje Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Nagroda przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej oraz ma wymiar ponadczasowy. Rok temu otrzymał ją Mariusz Szczygieł.

Ewa Ewart, tegoroczna laureatka kategorii AuTORytet, to dziennikarka, reporterka, producentka i autorka filmów dokumentalnych. Współpracowała z BBC; teraz związana jest z kanałem TVN24. W 2009 roku otrzymała nagrodę „Wiktora” w kategorii najlepszego programu telewizyjnego. W 2015 roku jej film „Zdobyć miasto” został nagrodzony na World Media Festival.

Ten sam dokument został też nagrodzony w 2014 roku w plebiscycie MediaTory w kategorii InicjaTOR. Studenci docenili wówczas obiektywizm, rzetelność, a także sposób, w jaki dokumentalistka skontrastowała obraz starej i nowej Warszawy.

W MediaTorach wyróżnienia przyznają studenci z polskich uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek (do głosowania uprawnionych jest ponad 10 tys. osób). W tym roku odbywa się 11. edycja plebiscytu. Jego organizatorami są Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Tegoroczne nominacje ujawniono na początku października. Poza 41 dziennikarzami o statuetkę powalczą 4 zespoły redakcyjne oraz 2 projekty dziennikarskie. Zwycięzców w pozostałych kategoriach (AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR, TORpeda), poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się 2 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dołącz do dyskusji: Ewa Ewart uznana za AuTORytet przez studentów w plebiscycie MediaTory 2017

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
t
Kolejny z upy tzw autorytet
odpowiedź
User
Edi
Głupiutkie te studenciny
odpowiedź
User
Marek
Studenciny powinny przeczytać to: BU 002086/1715 Ewa Monika Robaczyńska vel Robak
odpowiedź