SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Medonet z narzędziem do oceny ryzyka chorób serca i układu krążenia

Na Medonet.pl (Ringier Axel Springer Polska) dostępne jest nowe narzędzie Shen.AI, które w 60 sekund oceni ryzyko chorób serca i układu krążenia.

Shen.AI wykonuje skan twarzy, a na jego podstawie rejestruje w czasie rzeczywistym parametry życiowe – puls, zmienność tętna i częstość oddechów. Całe badanie można zrobić zdalnie dzięki urządzeniom z kamerą, w tym smartfonem, tabletem lub laptopem. W oparciu o wyniki pomiarów narzędzie podaje ryzyka zdrowotne.

Aby dokonać pomiaru Medonet zaleca korzystanie z przeglądarek Chrome, Edge lub pobranie aplikacji mobilnej Heart Monitor. Narzędzie nie działa na przeglądarce Mozilla Firefox.

„Technologia Shen.AI jest doskonałym uzupełnieniem oferty Medonetu. 80 procent naszych użytkowników poszukuje informacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. Większość z nich posiada urządzenie wyposażone w aparat. Łączymy zatem urządzenia, z których korzystają nasi odbiorcy, najbardziej innowacyjne technologie, które pozwalają w prosty sposób dostarczyć wiarygodne informacje zdrowotne z miejscem, gdzie robią to najczęściej, czyli w Medonecie. Co równie istotne - odpowiadamy w ten sposób na potrzebę naszych odbiorców, którzy chcą lepiej swój stan zdrowia rozumieć i lepiej o zdrowie zadbać, a my razem z naszymi Partnerami na tę potrzebę w jakościowy i szeroko dostępny sposób odpowiadamy” – mówi Diana Żochowska, head of Medonet.

Shen.AI to innowacyjne oprogramowanie firmy MX Labs służące do wykonywania analizy parametrów życiowych. Technologia pozwala na ocenę pracy serca i poznanie ryzyk zdrowotnych. Skan twarzy wykonujemy urządzeniem wyposażonym w kamerę – wystarczy do tego smartfon, tablet lub laptop. Shen.AI dokonuje optycznego pomiaru przepływu krwi pod skórą twarzy w oparciu o zjawisko rPPG, które można przyrównać do zdalnego pulsoksymetru. Następnie w czasie rzeczywistym z bardzo dużą dokładnością technologia podaje informacje o pulsie, zmienności tętna (HRV) i częstości oddechów. W 2023 roku, dzięki połączeniu metod optycznych i zaawansowanych parametrów sztucznej inteligencji, Shen.AI dokona pomiaru ciśnienia krwi.

„Naszą misją jest umożliwienie wczesnej diagnostyki i profilaktyki zdrowia. Nasza technologia Shen.AI już teraz jest w stanie podać z bardzo dużą dokładnością szereg fizjologicznych parametrów życiowych oraz obliczyć na ich podstawie ryzyka zdrowotne. W niedalekiej przyszłości Shen.AI będzie również w stanie ocenić kondycję psychiczną oraz w sposób holistyczny spojrzeć na zdrowie. Rozwiązanie nasze można w łatwy sposób zintegrować z serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi” – mówi Remi Koscielny, CEO MX Labs.

Jak wynika z badania Mediapanel, w listopadzie Medonet.pl odwiedziło 11,1 mln użytkowników, co dało serwisowi 37,3 proc. zasięgu. Internauci spędzali przeciętnie na stronach Medonetu 10 minut i 18 sekund.

Dołącz do dyskusji: Medonet z narzędziem do oceny ryzyka chorób serca i układu krążenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl