SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Meme i przysłowia”, "Świat słów", "Buni" i "Kotka Pusia" w MiniMini+

Kanał MiniMini+ we wrześniu br. wprowadzi na swoją antenę nową produkcję własną pt. "Meme i przysłowia". Ponadto pojawią się trzy nowe seriale - "Świat słów", "Buni" i "Kotka Pusia".

„Meme i przysłowia”,

"Meme i przysłowia" to edukacyjna produkcja własna stacji MiniMini+ (13 7-minutowych odcinków), w której przedstawione zostanie znaczenie znanych polskich przysłów, takich jak np. „Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”, „Kłamstwo ma krótkie nogi“, czy „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. Gospodarzem programu jest właściciel biura rzeczy znalezionych pan Emil i pluszowa, nieco niesforna kózka Meme. Bohaterów odwiedzają dzieci z pobliskiego przedszkola, które włączają się we wspólną zabawę i odkrywają metaforyczną interpretację przysłów.
 
Program został podzielony na dwie części. Pierwsza przedstawia humorystyczną sytuację, w której zostaje użyte przysłowie. Druga, za pomocą animacji i przykładów z życia codziennego wyjaśnia jego znaczenie. Seria jest skierowana do dzieci w wieku 4-6 lat.

Emisja na antenie MiniMini+ od 2 września, w każdą niedzielę o godz. 18:35.

"Świat słów" ("Word World") to animowany serial uczący języka angielskiego, który dzięki zastosowaniu specjalnych technik pomaga zapamiętać nowe słówka. Bohaterami produkcji są owca Sheep, żaba Frog, kaczka Duck oraz świnka Pig.

Emisja na antenie MiniMini+ od 1 września, codziennie o godz. 17:20 i 10:15. Serial składa się z 84 11-minutowych odcinków.

"Buni" to polska, współczesna animacji. Tytułowi bohaterowie serialu to małe istoty zamieszkujące magiczne drzewo. Wyglądem przypominają króliki, a zachowaniem rozbrykane przedszkolaki. Świat Buni to kraina z Fruwakami, Glizdakami, Strasznym Lasem i Marchewkowym Jeziorem. Jej mieszkańcy hałasują, bawią się, śmieją, kłócą i obrażają na siebie. Wszystko to pod czujnym okiem Cioci Doci, która pomimo zapracowania znajduje czas na opowieści, przytulanie i pocieszanie, Dziadka z głową pełną anegdot i życiowych mądrości oraz Borysa, niosącego pomoc dorosłym i dzieciom.

Każdy z 6 10-minutowych odcinków prezentuje pozytywne wzorce zachowań, pokazuje m.in. dlaczego warto przyznać się, że postąpiło się źle, jak zachować się, gdy przegramy i dlaczego należy przestrzegać pewnych zasad. Serial uczy także rozpoznawać emocje oraz mówić o nich.

Emisja na antenie MiniMini+ od 1 września, w weekendy o godz. 6:40.

"Kotka Pusia" ("Poppy Cat") to serial oparty na książce brytyjskiej ilustratorki i pisarki Lary Jones (2 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie). Tytułowa bohaterka jest wielką poszukiwaczką przygód i urodzoną marzycielką. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi: energicznym dalmatyńczykiem Zuzu, nieustannie udzielającą nie zawsze sensownych rad Sową, uroczym króliczkiem Almą kochającym pikniki i kolor różowy, myszką Mo, której motto życiowe brzmi „bezpieczeństwo przede wszystkim” oraz nieco aroganckim borsukiem Egberem, odkrywa nowe, niesamowite krainy. Każdy z 52 11-minutowych odcinków opowiada historię podróży ciekawskiej kotki i paczki jej przyjaciół. Bohaterowie docierają do różnych miejsc pociągiem, balonem, a nawet rakietą.

Emisja na antenie MiniMini+ od 2 września, codziennie o godz. 18:45 i 8:25.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Meme i przysłowia”, "Świat słów", "Buni" i "Kotka Pusia" w MiniMini+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl