SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerowie Mediacapu kupią akcje firmy za 21,2 mln zł

W drugiej fazie wezwania na akcje Mediacapu do sprzedaży zgłoszono 3,81 mln walorów stanowiących 20,24 proc. kapitału zakładowego. W zeszłym tygodniu cenę w wezwaniu podwyższono z 3,25 do 3,50 zł.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

W pierwszej fazie wezwania do sprzedaży zapisali się posiadacze 2,26 mln akcji stanowiących 12 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Mediacapu.

Ogółem dwa etapy wezwania objęły 6,07 mln walorów stanowiących 32,2 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu firmy.

W minionym tygodniu cenę za akcję w ramach wezwania podwyższono z 3,25 do 3,50 zł. Przy tej drugiej cenie kwota za 6,07 mln walorów wyniesie 21,24 mln zł.

Akcje kupują menedżerowie Mediacapu i ich spółka

Podmiotem nabywającym jest spółka Ravenmedia, a w porozumieniu wzywającym do sprzedaży akcji są też jej udziałowcy: Edyta Gurazdowska, Marcin Jeziorski i Posella IF1, a ponadto prezes Mediacapu Jacek Olechowski, Artur Osuchowski i spółka Posella.

Obecnie Jacek Olechowski ma 52,08 proc. akcji Mediacapu, Edyta Gurazdowska - 7,02 proc., Marcin Jeziorski - 4,54 proc., a Artur Osuchowski - 0,73 proc.

W trzecim kwartale br. Mediacap zanotował wzrost przychodów o 41,6 proc. do 40,7 mln zł i spadek zysku netto z 1,39 do 1,1 mln zł. Przychody segmentu agencyjnego Freundschaft zwiększyły się bardziej niż pionu LTTM zajmującego się influencer i gaming marketingiem.

Dołącz do dyskusji: Menedżerowie Mediacapu kupią akcje firmy za 21,2 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl