SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Menedżerowie Wirtualnej Polski dostali akcje warte 780 tys. zł

W ramach kolejnej odsłony programu opcji menedżerskich w Wirtualnej Polsce pracownicy i współpracownicy objęli 8,6 tys. akcji wartych ok. 780 tys. zł.

Article

Menedżerowie Wirtualnej Polski objęli 3 417 akcji firmy z serii D i 5 216 z serii F po cenie emisyjnej, czyli 5 groszy za sztukę. Przy kursie giełdowym spółki wynoszącym 90,50 zł na koniec piątkowej sesji wycena tego pakietu to 781,3 tys. zł.

Warranty uprawniające do objęcia tych walorów zostały przyznane pracownikom w ramach programu opcji menedżerskich funkcjonującego w Wirtualnej Polsce od lat. Nie podano, ilu osobom przyznano warranty w obecnej odsłonie programu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Obecnie kapitał zakładowy Wirtualnej Polski składa się z 29,28 mln akcji.

Seria przejęć Wirtualnej Polski

Na początku kwietnia Wirtualna Polska uzgodniła pośrednie przejęcie za 20 mln zł ok. 12 proc. udziałów firmy Restaumatic oferującej w modelu SaaS system do obsługi zamówień, sprzedaży i zarządzania restauracjami.

W połowie sierpnia Wirtualna Polska za ponad 12,6 mln zł kupiła 40 proc. udziałów spółki zarządzającej platformą crowdfundingową Patronite. Natomiast w połowie września spółka zależna holdingu podpisała umowę kupna 100 proc. akcji węgierskiej firmy Szallas, do której należy grupa platform turystycznych w Czechach, Rumunii, Polsce i na Węgrzech. Szallas została wyceniona, wraz z posiadaną gotówką, na 82 mln euro.

Pod koniec września należąca do holdingu Wirtualna Polska spółka Stacja Służew dokupiła ponad 50 proc. akcji Audioteki, inwestując w nią łącznie 95,3 mln zł.

W minionym półroczu firma osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 20,8 proc. do 479,76 mln zł, skorygowanego zysku EBITDA ze 132,65 do 165,37 mln zł i zysku netto z 69,99 do 92,68 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Menedżerowie Wirtualnej Polski dostali akcje warte 780 tys. zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stonka
a o pracowników kiedy zadbacie?
odpowiedź
User
seer
na GPW akurat akcje WP pikują w dół i to ostro!
odpowiedź
User
obywatel
Menedżerowie ale którego zarządu?
odpowiedź