SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Merlin Group sprzedaje obligacje za 6,2 mln zł, środki przeznaczy na rozwój

Zarząd Merlin Group zdecydował o prywatnej emisji 6,2 tys. obligacji o łącznej wartości 6,2 mln zł. Środki z ich sprzedaży przeznaczy na dalszy rozwój działalności.

Article

W komunikacie giełdowym Merlin Group podała, że 6,2 tys. obligacji, w cenie po tysiąc zł za każdą, zostanie zaoferowane w trybie subskrypcji prywatnej maksymalnie 149 podmiotom.

- Celem emisji jest pozyskanie środków na dalszy rozwój działalności - poinformowała firma.

To kolejna emisja obligacji Merlin Group

W grudniu ub.r. spółka sprzedała 2-letnie obligacje za 2,8 mln zł, a w listopadzie - za 6,54 mln zł. Ponadto pozyskała od swojego akcjonariusza ATP FIZ AN 6,5 mln zł w zamian za 14,8 mln nowo wyemitowanych akcji (w efekcie ATP FIZ AN ma obecnie 22,61 mln akcji stanowiących 25,18 proc. kapitału Merlin Group).

Z kolei pod koniec listopada spłaciła przedterminowo obligacje o wartości 3,5 mln zł, które wyemitowała cztery miesiące wcześniej.

Krótko przed Bożym Narodzeniem Merlin Group poinformowała o odwołaniu swoich prognoz finansowych z lutego ub.r. Wtedy spodziewała się, że w całym ub.r. zanotuje 50 mln zł wpływów ze sprzedaży, a w 2018 roku - 80 mln zł. Firma przyznała, że prawdopodobnie nie osiągnie tak wysokich przychodów.

Zaznaczyła, że „z uwagi na wysoką sezonowość i specyfikę branży, w której działa, wyniki osiągane w ostatnim miesiącu roku (w tym zwłaszcza w okresie przedświątecznym) każdorazowo w decydujący sposób wpływają na możliwości w zakresie realizacji zakładanych wyników rocznych”.

W trzech kwartałach 2017 roku Merlin Group miała 24,18 mln zł przychodów ze sprzedaży i 9,54 mln zł straty netto, a w samym trzecim kwartale - 5,66 mln zł wpływów i 2,23 mln zł straty.

Firma kontroluje serwisy sprzedażowe Merlin.pl (prawa do korzystania przez 10 lat z marki i serwisu Merlin.pl kupiła w listopadzie 2015 roku) i Topmall.ua, a w kwietniu ub.r. przejęła za 3 mln zł sklep internetowy CDP.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Merlin Group sprzedaje obligacje za 6,2 mln zł, środki przeznaczy na rozwój

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl