SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta definiuje nową misję. „Działajmy szybko” i „Żyjmy w przyszłości”, pracownicy to „Metamates”

Koncern Meta ogłosił nowe hasła, które mają kształtować jego misję, cele i wartości w nadchodzących latach. Na liście znalazły się takie określenia, jak „Działajmy szybko”, „Budujmy świetne rzeczy” i „Bądźmy otwarci”. Nowa misja ma być skierowana na budowę metawersum, a pracownicy firmy będę wewnętrznie nazywani „Metamates”.

Mark Zuckerberg podczas prezentacji metaverseArticle

W październiku ub.r Facebook zmienił nazwę na Meta, serwis znalazł się w strukturach jednego koncernu wraz z takimi platformami jak Instagram czy WhatsApp. Jednocześnie Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka zapowiedział budowę wirtualnego świata o nazwie metawersum.

Czytaj także: Meta z rekordowym spadkiem, kurs akcji w dół o ponad 26 proc. „Facebook się starzeje, a przed VR długa droga”

Nowa misja, nowe hasła

Przez wiele lat swojego funkcjonowania Facebook konsekwentnie zmieniał hasła, które miały definiować jego misję oraz wskazywać pracownikom kierunek rozwoju firmy.

Wśród haseł stosowanych przez firmę w przeszłości były już m.in. „Move Fast and Break Things” („Działajmy szybko i przełamujmy”), „Move fast with stable infrastructure” („Działajmy ze stabilną infrastrukturą”), czy też „Make the world more open and connected” („Uczyńmy świat bardziej otwartym i połączonym”) oraz „Bring the world closer together” („Zbliżmy świat do siebie”).

Teraz, jak poinformował serwis Social Media Today Meta postanowiła po raz kolejny zdefiniować swoją misję i katalog wartości, o czym w trakcie spotkania z pracownikami powiedział Mark Zuckerberg.

Obecnie w Mecie ma funkcjonować kilka równorzędnych haseł:

  • „Move fast together” („Działajmy szybko”)
  • „Build awesome things” („Budujmy wspaniałe rzeczy”)
  • „Focus on long term impact” („Nastawmy się na długoterminowy rozwój”)
  • „Live in the future” („Żyjmy w przyszłości”)
  • „Be open” („Bądźmy otwarci”)

Obserwatorzy rynku mediów społecznościowych zwracają uwagę na fakt, że w nowej misji użyto haseł, które kładą mniejszy niż wcześniej nacisk na ideę łączenia ze sobą internautów, zaś akcenty idą raczej w stronę budowania zaawansowanej technologicznej platformy, takiej jaką ma być metawersum.

Czytaj także: Brytyjski regulator nałożył karę na właściciela Facebooka

Ten kierunek rozwoju Mety wydaje się potwierdzać dodatkowo zapowiedź, że w wewnętrznej komunikacji firmy jej pracownicy będę nazywani „Metamates”, co ma ich ściśle identyfikować z firmą. Potwierdził to na Twitterze Andrew Bosworth, szef Mety ds. technologicznych.

 

Dołącz do dyskusji: Meta definiuje nową misję. „Działajmy szybko” i „Żyjmy w przyszłości”, pracownicy to „Metamates”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pzpr
"Bijcie się o przedterminową realizację naszych planów gospodarczych!"
odpowiedź
User
pzpr2
"Pamiętaj, że nie wyrabiając normy opóźniasz nasz marsz do socjalizmu i krzywdzisz siebie"
odpowiedź
User
pzpr3
"Nasze młodzieżowe zawołanie. Zrobić więcej niż nakazuje obowiązek!
odpowiedź