SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef DoorDash w radzie dyrektorów koncernu Meta

Tony Xu, szef platformy DoorDash został członkiem rady dyrektorów koncernu Meta, do którego należy obecnie Facebook. Nowy menedżer w kierownictwie firmy ma pomóc w budowaniu metawersum od strony handlowej i biznesowej.

Koncern Meta powstał jesienią 2021 r. To nowa nazwa ekosystemu Facebooka, która ma m.in. kojarzyć się z zapowiedzianą przez Marka Zuckerberga koncepcją metawersum.

Nowy człowiek w szefostwie

Teraz ogłoszono, że Tony Xu, współzałożyciel i dyrektor generalny DoorDash został wybrany do zarządu Mety, ze skutkiem natychmiastowym.

DoorDash to amerykańska platforma oferująca możliwość zamawiania jedzenia online. Od maja 2013 r. Xu pełnił funkcję dyrektora generalnego i członka zarządu DoorDash. W listopadzie 2020 r. został mianowany prezesem firmy.

Czytaj także: Nowy fanpage Konfederacji po kilku godzinach usunięty przez Facebooka

Xu uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii przemysłowej i badań operacyjnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz tytuł magistra inżyniera (M.B.A.) w Stanford Graduate School of Business.

W nowej roli w radzie dyrektorów Mety menedżer ma wspomagać plany budowy metawersum i wykorzystania tego środowiska pod względem handlowym i biznesowym.

- Tony stworzył wspaniałą usługę dla milionów ludzi, dzięki której mogą oni otrzymywać jedzenie z setek tysięcy restauracji i małych firm - zaznaczył Mark Zuckerberg. - Zawsze uważałem, że ważne jest, aby w naszym zarządzie zasiadali liderzy z branży technologicznej, a Tony ma bezpośrednie doświadczenie zarówno w prowadzeniu firmy technologicznej, jak i w rozwiązywaniu złożonych problemów w handlu. Z niecierpliwością czekam na możliwość skorzystania z jego opinii i rad, gdy będziemy budować metawersum.

- Miliony lokalnych sprzedawców korzystają z narzędzi Meta, aby rozwijać i prowadzić swoje firmy każdego miesiąca. Cieszę się na współpracę z zarządem, gdy firma wkroczy w kolejny etap swojej podróży - zapewnił z kolei Xu.

Czytaj także: Facebook najgorszym uczniem w klasie? „Zasłużył sobie na to”

Obecny skład zarządu Mety wygląda następująco:

  • Mark Zuckerberg, Meta
  • Peggy Alford, PayPal Holdings
  • Marc L. Andreessen, Andreessen Horowitz
  • Drew Houston, Dropbox
  • Nancy Killefer, McKinsey & Company
  • Robert M. Kimmitt, Meta i WilmerHale LLP
  • Sheryl K. Sandberg, Meta
  • Peter A. Thiel, Founders Fund
  • Tracey T. Travis, The Estée Lauder Companies
  • Tony Xu, DoorDash

Dołącz do dyskusji: Szef DoorDash w radzie dyrektorów koncernu Meta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl