SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta Platforms ma zwolnić kilka tys. pracowników

Według „Wall Street Journal” Meta Platforms zacznie w bieżącym tygodniu zwolnienia, które mogą być większe niż te w Twitterze. Koncern zarządzany przez Marka Zuckerberga sugerował niedawno redakcję zatrudnienia.

fot. materiały prasoweArticle

„The Wall Street Journal”, powołując się na osoby znające tę sprawę, podał, że zwolnienia w Meta Platforms zaczną się w najbliższą środę. Władze koncernu przekazały już pracownikom, żeby zrezygnowali z wyjazdów służbowych, które nie są niezbędne.

Według dziennika zwolnienia obejmą większą liczbę osób niż w przypadku Twittera, który w zeszły piątek pożegnał się z połową ze swoich 7,5 tys. pracowników. Koncern nie chciał komentować ustaleń „Wall Street Journal”. Pojawiły się też doniesienia, że firma może zwolnić nawet kilkanaście tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec września br. Meta Platforms zatrudniała 87 214 osób, o 28 proc. więcej niż przed rokiem.

Zuckerberg zapowiedział, że stan zatrudnienia może zmaleć

W ostatnich miesiącach kierownictwo Meta Platforms parokrotnie informowało o cięciach w zakresie zatrudnienia. W czerwcu chief product officer Chris Cox ostrzegł pracowników, że idą „poważne czasy”, w których ci muszą „bezbłędnie realizować cele w otoczeniu niższego wzrostu”. Natomiast szef koncernu Mark Zuckerberg w wewnętrznym dokumencie ocenił, że „w firmie jest prawdopodobnie grupa osób, których nie powinno tu być”.

W drugiej połowie września „Wall Street Journal” podał, że Meta ma zmniejszyć wydatki o przynajmniej 10 proc., m.in. poprzez reorganizację przynoszącą zmniejszenie zatrudnienia.

Pod koniec października, przedstawiając wyniki z trzeciego kwartału, władze koncernu zapowiedziały, że przez najbliższy rok liczba jego pracowników nie zwiększy się. - Spodziewamy się, że rekrutacje gwałtownie zwolnią i w przyszłym roku liczba pracowników pozostanie płaska w porównaniu z obecnymi poziomami - stwierdził dyrektor finansowy Dave Wehner.

Natomiast Mark Zuckerberg zaznaczył, że firma skupi się na inwestycjach w niewielu najważniejszych dla niej obszarach. - To oznacza, że niektóre zespoły znacząco się zwiększą, ale większość pozostanie taka sama albo skurczy się przez nadchodzący rok. W efekcie oczekujemy, że skończymy 2023 rok jako organizacja takiego samego rozmiaru albo nawet nieco mniejsza niż dzisiaj - opisał.

W trzecim kwartale br. przychody Meta Platforms zmalały rok do roku o 4 proc. do 27,71 mld dolarów. Stanowiące ich zdecydowaną większość wpływ z reklam na platformach Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram zmniejszyły się z 28,28 do 27,24 mld dolarów (m.in. wskutek spadku średniej ceny emisji reklam o 18 proc.), a pozostałe przychody z tych platform wzrosły ze 176 do 192 mln dolarów.

Na dużym minusie pozostaje pion Relity Labs obejmujący głównie sprzęt i technologie do wirtualnej o rozszerzonej rzeczywistości oraz metawersum. Jego przychody zmalały z 558 do 285 mln dolarów, a strata operacyjna pogłębiła się z 2,63 do 3,67 mld dolarów, osiągając rekordowo wysoki poziom.

Od początku stycznia br. akcje Meta Platforms staniały o 73 proc.

Dołącz do dyskusji: Meta Platforms ma zwolnić kilka tys. pracowników

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawidlowo
I do łopaty !
odpowiedź
User
Gosc
Spokojnie - braki prądu rozwiążą problemy kolosa na glinianych internetowych nogach . Rozwiążą też problemy "specjalistów" IT, którzy oderwani od rzeczywistości nie wiedzą już ile wołać. A najlepsza wiadomość, że sfory "managerów z zawodu" będą wreszcie poproszone pokazać co tak naprawdę umieją.
odpowiedź
User
widz555
„w firmie jest prawdopodobnie grupa osób, których nie powinno tu być”

Kolejny geniusz, a sam ich zatrudniał.
odpowiedź