SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mężczyźni przeznaczają więcej czasu na wideo online

Mniej więcej taki sam odsetek mężczyzn i kobiet ogląda treści wideo w internecie, ale ci pierwsi przeznaczają na to więcej czasu.

Mężczyźni przeznaczają więcej czasu na wideo online
Z badania firmy comScore wynika, że na każdym z analizowanych przez nią dziesięciu rynków mniej więcej taki sam odsetek mężczyzn i kobiet (około 80 proc.) ogląda klipy wideo online.
 
We Francji wskaźniki dla obu płci są identyczne, podczas gdy w Niemczech i Hong Kongu niewielką przewagę pod tym względem mają kobiety, a w USA, Australii, Kanadzie, Japonii, Malezji, Singapurze i Wielkiej Brytanii nieznacznie dominują mężczyźni.
 
Za to w każdym z tych państw zdecydowanie więcej czasu na wideo online przeznaczają mężczyźni. Przykładowo w USA każdego miesiąca spędzają oni na tego typu rozrywce ponad 15 godzin, a to trzy razy więcej niż w przypadku kobiet. Podobne różnice odnotowano w Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Tymczasem najmniejszą rozbieżność zaobserwowano w Malezji, gdzie zarówno mężczyźni jak i kobiety przeznaczają na wideo online średnio mniej niż pięć godzin w miesiącu.
 
Jednocześnie kobiety - również na każdym z rynków - górują nad mężczyznami jeśli chodzi o część czasu przeznaczanego na oglądanie treści wideo w internecie, jaką spędzają na stronach YouTube. W USA należący do Google serwis odpowiada za 36 proc. konsumpcji wideo online u kobiet, w porównaniu do 22 proc. u mężczyzn. Najmniejszą różnicę odnotowano w Hong Kongu - 32 do 29 proc.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mężczyźni przeznaczają więcej czasu na wideo online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl