SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MI: instalacja telekomunikacyjna w każdym nowym budynku

W każdym nowym budynku inwestor będzie musiał założyć łącza telekomunikacyjne - wynika z rozporządzenia ministra infrastruktury. Dotychczas nie musiał tego robić, a jedynie przystosować budynek do ich założenia.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, podpisanym w czwartek, instalacja musi obejmować odcinek od połączenia z publiczną siecią telekomunikacyjną - do gniazda abonenckiego. Nowe przepisy zobowiązują inwestorów do założenia łączy telekomunikacyjnych, które pozwalają na podłączenie telefonu, radia, telewizji i internetu.

Według MI, dotychczasowe przepisy nie zabezpieczały też sieci telekomunikacyjnej przed np. korzystaniem z usług telekomunikacyjnych przez osoby trzecie, często na koszt abonenta. Abonent, który otrzymywał zawyżone rachunki, musiał udowodnić, że nie korzystał z tych usług, co było bardzo trudne.

Dlatego MI wprowadziło obowiązek założenia instalacji na pierwszej podziemnej lub nadziemnej kondygnacji budynku, a w przypadku systemu radiowego - na jego najwyższej kondygnacji.

MI podało w piątek, że inwestor będzie musiał także zadbać m.in. o uziemienie elementów sieci telekomunikacyjnej, które chroni np. telefon, komputer, telewizor przed uszkodzeniami spowodowanymi pojawieniem się w sieci zbyt wysokich napięć.

Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od jego ogłoszenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MI: instalacja telekomunikacyjna w każdym nowym budynku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl