SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były gospodarz „Wiadomości” pod lupą prokuratury. Chciał założyć konto jako prezes TVP

Prokuratura podjęła śledztwo dotyczące próby otworzenia rachunku bankowego dla Telewizji Polskiej przez Michała Adamczyka. Adamczyk został wybrany na prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych, ale w praktyce nie sprawuje ten funkcji, a sąd nie wpisał go do KRS.

Michał Adamczyk w studiu "Wiadomości", fot. TVPMichał Adamczyk w studiu

Zawiadomienie do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Michała Adamczyka dwa miesiące temu Daniel Gorgosz, pełniący w Telewizji Polskiej funkcję likwidatora.

Michał Adamczyk, pod koniec grudnia ub.r. wybrany na prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych, próbował otworzyć rachunek bankowy na rzecz publicznego nadawcy. Według ustaleń Radia ZET doszło do tego w oddziale jednego z banków spółdzielczych w niewielkim mieście na Mazowszu. Z Adamczykiem miał działać Tomasz Owsiński, podając się za wiceprezesa TVP.

CZYTAJ TEŻ: TVP pożegnała się z byłym wiceszefem radiowej Trójki. „Przede mną arcyciekawe wyzwania”

Prokuratura postanowiła podjąć w tej sprawie postępowanie. - Zostało wszczęte śledztwo, zlecone zostało Policji przeprowadzenie czynności procesowych. Z uwagi na dobro śledztwa na dzień dzisiejszych nie będziemy informować o szczegółach postępowania - przekazał rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury w odpowiedzi na pytania dziennikarza Radia ZET Mariusza Gierszewskiego.

Michał Adamczyk zwolniony i pozwany przez TVP

Michał Adamczyk w marcu br. został pozwany przez TVP za “szkody, jakie spółka poniosła” w związku z jego “bezprawnymi działaniami, które pozbawiły TVP możliwości korzystania z infrastruktury znajdującej się w budynku przy Placu Powstańców Warszawy 7 (tam mieści się siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - przyp.)”. Chodziło o okupację budynku TAI przez Adamczyka, Samuela Pereiry i Marcina Tulickiego od 20 do 29 grudnia ub.r., kiedy nie działały TVP Info i TVP3. To spowodowało odpływ pieniędzy z reklam i świadczeń sponsorskich.

TVP domaga się od Adamczyka, Pereiry i Tulickiego 1,33 mln zł. Pozew został złożony do Sądu Okręgowego w Warszawie.

W połowie stycznia wymieniona trójka została zwolniona z TVP w trybie dyscyplinarnym. Natomiast w drugiej połowie kwietnia Sąd Rejonowy w Warszawie odmówił wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego Michała Adamczyka jako prezesa, a Tomasza Owsińskiego jako członka zarządu TVP.

CZYTAJ TEŻ: Były gospodarz „Wiadomości” wycofał akt oskarżenia. Opisano, jak pobił partnerkę

Michał Adamczyk z TVP był związany od 2001 roku. Prowadził “Wiadomości”, „Na celowniku”, przez kilka miesięcy „Teleexpress”, a w latach 2006-2009 był korespondentem TVP w Brukseli. Potem był m.in. gospodarzem serwisów informacyjnych i programu „Godzina po godzinie” w TVP Info, znów prowadził krótsze „Wiadomości” oraz współprowadził „Kawę czy herbatę”.

Od stycznia 2016 roku był jednym z gospodarzy głównego wydania „Wiadomości” i cotygodniowego magazynu „Strefa starcia”. Zniknął z obu na początku września ub.r., po tym jak Onet opisał, że dwie dekady temu został oskarżony o pobicie kochanki, a sąd warunkowo umorzył sprawę (Adamczyk pozwał w tej sprawie wydawcę Onetu i byłą dziennikarkę TVP Info Karolinę Pajączkowską oraz skierował prywatny akt oskarżenia o zniesławienie wobec autora tekstu Mateusza Baczyńskiego).

Dołącz do dyskusji: Były gospodarz „Wiadomości” pod lupą prokuratury. Chciał założyć konto jako prezes TVP

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Tymczasem pseudo-likwidator tvp - Daniel Gorgosz ma zarzuty prokuratorskie i jest zamieszany w milionowe przekręty w szpitalu w Rypinie.
odpowiedź
User
hmm
Prokuratora postawiła mu zarz-uty wygene-rowanie straty na poziomie ponad 5,5 mln zł
odpowiedź
User
Samuel Pisdeira
Prokuratora postawiła mu zarz-uty wygene-rowanie straty na poziomie ponad 5,5 mln zł


Adamczykowi?
odpowiedź