SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Bagiński odchodzi z Wirtualnej Polski. „Rozbieżność z nowym zarządem”

Michał Bagiński, wydawca portalu Wirtualna Polska i koordynator jego serwisów mobilnych, po 9 lat pracy żegna się z firmą. To kolejna w ostatnim czasie zmiana personalna w Grupie Wirtualna Polska.

Michał BagińskiArticle

W Wirtualnej Polsce (od prawie roku, po połączeniu z Grupą o2, działającej jako Grupa Wirtualna Polska) Michał Bagiński pracował od maja 2006 roku. Zajmował się stroną główną portalu WP.pl jako jej pierwszy wydawca, opiekun biznesowy i menedżer odpowiedzialny za rozwój. W tym okresie nadzorował przygotowywanie i wdrażanie czterech wersji strony, również tej obecnej, udostępnionej we wrześniu ub.r. (więcej na ten temat). Ponadto zajmował się rozwojem stron mobilnych WP.pl.

Z końcem stycznia Bagiński formalnie kończy pracę w Grupie WP (od kilku miesięcy nie był już operacyjne zaangażowany w działalność firmy).

- Moja decyzja miała związek z rozbieżną z nowym zarządem spółki wizją zarządzania i rozwojem jednego z najważniejszych dla portalu produktów - stroną główną WP.pl - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl. - Obecnie doradzam medialnie dwóm spółkom giełdowym notowanym na GPW oraz negocjuję warunki z dużą grupą medialną z siedzibą poza granicami Polski - dodaje, nie zdradzając nazwy swojego potencjalnego nowego pracodawcy.

Przed pracą w Wirtualnej Polsce był m.in. dyrektorem zarządzającym w Forten Media, redaktorem naczelnym BROG Media oraz redaktorem „Forbesa”. Z branżą mediów jest związany od prawie 20 lat.

Odejście Bagińskiego to kolejna w ostatnim czasie roszada personalna w Grupie WP. Z firmą żegna się właśnie po 15 latach pracy szefowa działu zakupu kontentu i moderacji Kinga Ciukta (więcej na ten temat), prowadzone są też zwolnienia w przejętej niedawno Grupie Money.pl (więcej o tym), a w listopadzie ub.r. odszedł szef działu autorskich treści wideo Łukasz Skalik (więcej o nim). Z drugiej strony do firmy dołączyli  w ostatnich miesiącach nowi menedżerowie: Jacek Amsterdamski, Michał Kołodziejczyk i Renata Wiśniewska.

Grupa Wirtualna Polska podkreśla, że zespół wydawców WP.pl został zreorganizowany już czerwcu ub.r., kiedy poszerzono go z czterech do 12 osób. Stanowisko głównego wydawcy i szefa tego zespołu objął wówczas Wojciech Sosnowski, wieloletni dziennikarz Wirtualnej Polski. - Zmieniliśmy także procedury wydawnicze i naszą politykę wydawniczą - dodaje Katarzyna Halicka, rzeczniczka prasowa Grupy WP. Zespół wydawców podlega dyrektorowi wydawniczemu Krzysztofowi Jurowskiemu.

W listopadzie ub.r. strony Grupy Wirtualna Polska zanotowały 14,59 mln użytkowników i 3,97 mld odsłon krajowych, a sam portal WP.pl - 11,31 mln użytkowników i 2,49 mld odsłon krajowych (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Bagiński odchodzi z Wirtualnej Polski. „Rozbieżność z nowym zarządem”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iq
niby to nie ma znaczenia. ale czyżby?
odpowiedź
User
hmm
Powodzenia Michał!
odpowiedź
User
jan filip
czekam na te komentarze ;)
odpowiedź