SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Boni: prace nad budżetem 2012 będą kontynuowane bez większych zmian

Po wyborach parlamentarnych, w których zwycięstwo odniosła (wg exit polls) rządząca Platforma Obywatelska (PO), prace nad projektem przyszłorocznego budżetu będą kontynuowane bez większych zmian, zapowiedział szef doradców premiera Michał Boni.

Michał Boni, fot. materiały promocyjne

Michał Boni, fot. materiały promocyjne

"Radosna twórczość wokół budżetu mogłaby być niebezpieczna. Trzeba być wstrzemięźliwym, skoro uznajemy ten budżet za odpowiedzialny, solidarny i rozwojowy. To jest najlepsza droga do tego, by to utrzymać. Może jakieś drobne, mało znaczące elementy zmienić [w projekcie budżetu – przyp. ISB]" – powiedział Boni dziennikarzom podczas wyboru wyborczego PO.

W końcu września Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na 2012 r.,w której deficyt budżetu centralnego - zgodnie z zapowiedziami – zapisano na 35,0 mld zł, a wzrost PKB - 4,0%.

W wyborach parlamentarnych 9 października PO uzyskała pierwsze miejsce z 39,6% poparcia, natomiast Prawo i Sprawiedliwość (PiS) znalazło się na drugim miejscu z 30,1%, wynika z sondaży przeprowadzonych przy wyjściach z lokali wyborczych (tzw. exit polls).

Według exit polls, przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie TVP i TVN, do Sejmu wejdą także Ruch Poparcia Palikota (RPP) z 10,1% głosów, Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) z 8,2% głosów oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) z 7,7% głosów. Progu 5%, pozwalającemu na wprowadzenie swojej reprezentacji do Sejmu, nie przekroczyło m.in. ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza (PJN), które uzyskało 2,2% głosów.

Według przeprowadzonych przez telewizje symulacji, wyniki te oznaczałyby, że PO uzyskałaby 212 miejsc w 460-osobowym Sejmie, PiS miałoby 158 posłów, Ruch Palikota – 39, SLD – 23, a PSL – 27.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Boni: prace nad budżetem 2012 będą kontynuowane bez większych zmian

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl