SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Cholewiński i Agata Biały po krytycznym zdaniu o TK zniknęli z TVP Info, dostali ofertę przejścia do TVP Polonia

Dziennikarze TVP Info Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska od ponad dwóch miesięcy nie pojawili się na antenie. Telewizja Polska nie podaje przyczyn ich nieobecności. Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl Cholewiński i Biały-Cholewińska są na zwolnieniu lekarskim. Onet podał, że obojgu zaproponowano przejście do TVP Polonia i obniżkę zarobków.

Michał Cholewiński, fot. TVP Info Article

Do listopada ub.r. Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska w TVP Info przede wszystkim prowadzili serwisy i pasma informacyjne, od pasma przedpołudniowego do wieczornego.

Obecnie gospodarzami tych pasm są pozostali dziennikarze TVP Info, częściej niż we wcześniejszym okresie pojawiają się wtedy m.in. Marta Kielczyk, Bartłomiej Graczak i Natalia Nowak-Podbrożna, a w styczniu do grona prowadzących dołączyła Anna Grochowska.

W ostatnich tygodniach biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na kilkukrotnie przesłane przez Wirtualnemedia.pl pytania o nieobecność Michała Cholewińskiego i Agaty Biały-Cholewińskiej. Nie uzyskaliśmy też odpowiedzi od dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z dziennikarzami nie udało nam się skontaktować.

Zwolnienie lekarskie

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, że w listopadzie Michał Cholewiński i jego żona zostali przeniesieni do rezerwowej grupy dziennikarzy Telewizji Polskiej, która miałaby zabezpieczać ciągłość nadawania TVP Info, gdyby koronawirus sparaliżował pracę całej redakcji. W tej grupie znajdowali do końca grudnia.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń Cholewiński i Biały-Cholewińska nadal mają umowy z Telewizją Polską. Obecnie dziennikarze są na zwolnieniach lekarskich.

W poniedziałek Onet podał, że para dziennikarzy dostała od przełożonych „propozycję nie do odrzucenia”: przejście do TVP Polonia i obniżkę zarobków. Nie zaakceptowali na razie tej oferty. - Ekipa Kurskiego liczy na to, że oboje odejdą z telewizji - napisano w Onecie.

Pod koniec października ub.r., kiedy trwały duże protesty po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o aborcji, Michał Cholewiński w czasie rozmowy z publicystą na antenie TVP Info stwierdził: „Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę”.

Zwróciło na to uwagę wielu dziennikarzy, ponieważ krytyczne wypowiedzi dziennikarzy TVP Info o obozie rządzącym właściwie się nie zdarzają.

Cholewiński i Biały-Cholewińska przeszli do TVP z TVN24

Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska to jedni z niewielu dziennikarzy prowadzących pasma informacyjne i programy, którzy pozostali w TVP Info po ogromnych roszadach rozpoczętych w redakcji w 2016 roku. Do zespołu dołączyło wtedy sporo osób z mediów prawicowych (głównie Telewizji Republika), a także z ośrodków regionalnych TVP.

Cholewiński z TVP Info jest związany od jesieni 2014 roku. Wcześniej przez sześć lat pracował w TVN24, był też dziennikarzem TVP3 Łódź. We wrześniu 2016 roku, po odejściu Macieja Orłosia, Cholewiński zaczął prowadzić „Teleexpress”, w lutym 2019 roku został zastąpiony w programie przez Krzysztofa Ziemca.

Agata Biały-Cholewińska w Telewizji Polskiej pracuje od 2014 roku, przedtem była związana z TVN CNBC (obecnie TVN24 BiS). Oprócz prowadzenia pasm informacyjnych w TVP Info od kwietnia 2017 roku przez pewien okres była gospodynią „Teleexpressu”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Info miało 4,82 proc. udziału w rynku oglądalności, po wzroście o 32,4 proc. rok do roku.

W ub.r. w ramówce stacji pojawiło się kilka stałych cyklów związanych z epidemią koronawirusa, a także nocny program w języku angielskim dla widzów w USA i Kanadzie. Wiosną do zespołu dołączył Paweł Blajer (przeszedł z TVN24 BiS), a jesienią Donald Arleth (poprzednio pracował w TVN24).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Cholewiński i Agata Biały po krytycznym zdaniu o TK zniknęli z TVP Info, dostali ofertę przejścia do TVP Polonia

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jakanzvz
Zniknęli po słowach Cholewy na temat strajku kobiet. Podobnie jak Pajaczkowska. To.juz 3 miesiące a nie dwa. Interesujące są te zwolnienia lekarskie jak na zawołanie. Ktoś powinien się zainteresować tym że nagle się pochorowały. Będą chorować przez pół roku. Później wezmą zaległe.urlopy i wypowiedzenie.ntym sposobem mają rok na szukanie nowej roboty a kasa leci. Żenua. Jak już chciał.byc bohaterem to domkonca a nie głową w piasek i ucieczka na zwolnienie.
82 61
odpowiedź
User
Kajak
Kiedy wyrzucą TVP Adamczyka i Holeckiej ??
odpowiedź
User
Jurek
Najpierw Tvn24 a teraz czas na TVP INFO i TVP
31 8
odpowiedź