SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Cholewiński i Agata Biały po krytycznym zdaniu o TK zniknęli z TVP Info, dostali ofertę przejścia do TVP Polonia

Dziennikarze TVP Info Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska od ponad dwóch miesięcy nie pojawili się na antenie. Telewizja Polska nie podaje przyczyn ich nieobecności. Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl Cholewiński i Biały-Cholewińska są na zwolnieniu lekarskim. Onet podał, że obojgu zaproponowano przejście do TVP Polonia i obniżkę zarobków.

Michał Cholewiński, fot. TVP InfoArticle

Do listopada ub.r. Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska w TVP Info przede wszystkim prowadzili serwisy i pasma informacyjne, od pasma przedpołudniowego do wieczornego.

Obecnie gospodarzami tych pasm są pozostali dziennikarze TVP Info, częściej niż we wcześniejszym okresie pojawiają się wtedy m.in. Marta Kielczyk, Bartłomiej Graczak i Natalia Nowak-Podbrożna, a w styczniu do grona prowadzących dołączyła Anna Grochowska.

W ostatnich tygodniach biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na kilkukrotnie przesłane przez Wirtualnemedia.pl pytania o nieobecność Michała Cholewińskiego i Agaty Biały-Cholewińskiej. Nie uzyskaliśmy też odpowiedzi od dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z dziennikarzami nie udało nam się skontaktować.

Zwolnienie lekarskie

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, że w listopadzie Michał Cholewiński i jego żona zostali przeniesieni do rezerwowej grupy dziennikarzy Telewizji Polskiej, która miałaby zabezpieczać ciągłość nadawania TVP Info, gdyby koronawirus sparaliżował pracę całej redakcji. W tej grupie znajdowali do końca grudnia.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń Cholewiński i Biały-Cholewińska nadal mają umowy z Telewizją Polską. Obecnie dziennikarze są na zwolnieniach lekarskich.

W poniedziałek Onet podał, że para dziennikarzy dostała od przełożonych „propozycję nie do odrzucenia”: przejście do TVP Polonia i obniżkę zarobków. Nie zaakceptowali na razie tej oferty. - Ekipa Kurskiego liczy na to, że oboje odejdą z telewizji - napisano w Onecie.

Pod koniec października ub.r., kiedy trwały duże protesty po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o aborcji, Michał Cholewiński w czasie rozmowy z publicystą na antenie TVP Info stwierdził: „Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę”.

Zwróciło na to uwagę wielu dziennikarzy, ponieważ krytyczne wypowiedzi dziennikarzy TVP Info o obozie rządzącym właściwie się nie zdarzają.

Cholewiński i Biały-Cholewińska przeszli do TVP z TVN24

Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska to jedni z niewielu dziennikarzy prowadzących pasma informacyjne i programy, którzy pozostali w TVP Info po ogromnych roszadach rozpoczętych w redakcji w 2016 roku. Do zespołu dołączyło wtedy sporo osób z mediów prawicowych (głównie Telewizji Republika), a także z ośrodków regionalnych TVP.

Cholewiński z TVP Info jest związany od jesieni 2014 roku. Wcześniej przez sześć lat pracował w TVN24, był też dziennikarzem TVP3 Łódź. We wrześniu 2016 roku, po odejściu Macieja Orłosia, Cholewiński zaczął prowadzić „Teleexpress”, w lutym 2019 roku został zastąpiony w programie przez Krzysztofa Ziemca.

Agata Biały-Cholewińska w Telewizji Polskiej pracuje od 2014 roku, przedtem była związana z TVN CNBC (obecnie TVN24 BiS). Oprócz prowadzenia pasm informacyjnych w TVP Info od kwietnia 2017 roku przez pewien okres była gospodynią „Teleexpressu”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Info miało 4,82 proc. udziału w rynku oglądalności, po wzroście o 32,4 proc. rok do roku.

W ub.r. w ramówce stacji pojawiło się kilka stałych cyklów związanych z epidemią koronawirusa, a także nocny program w języku angielskim dla widzów w USA i Kanadzie. Wiosną do zespołu dołączył Paweł Blajer (przeszedł z TVN24 BiS), a jesienią Donald Arleth (poprzednio pracował w TVN24).

Dołącz do dyskusji: Michał Cholewiński i Agata Biały po krytycznym zdaniu o TK zniknęli z TVP Info, dostali ofertę przejścia do TVP Polonia

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jakanzvz
Zniknęli po słowach Cholewy na temat strajku kobiet. Podobnie jak Pajaczkowska. To.juz 3 miesiące a nie dwa. Interesujące są te zwolnienia lekarskie jak na zawołanie. Ktoś powinien się zainteresować tym że nagle się pochorowały. Będą chorować przez pół roku. Później wezmą zaległe.urlopy i wypowiedzenie.ntym sposobem mają rok na szukanie nowej roboty a kasa leci. Żenua. Jak już chciał.byc bohaterem to domkonca a nie głową w piasek i ucieczka na zwolnienie.
odpowiedź
User
Kajak
Kiedy wyrzucą TVP Adamczyka i Holeckiej ??
odpowiedź
User
Jurek
Najpierw Tvn24 a teraz czas na TVP INFO i TVP
odpowiedź